نصرالله: چرا سعودی‌ها علیه اسرائیل حرکتی نکردند؟

نصرالله: چرا سعودی‌ها علیه اسرائیل حرکتی نکردند؟
بسم الله الرحمن الرحیم
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

نصرالله: چرا سعودی‌ها علیه اسرائیل حرکتی نکردند؟

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان
سخنرانی دبیرکل حزب الله با موضوع تحولات منطقه، لحظاتی پیش آغاز شد.

سید حسن نصرالله در این سخنرانی که هم اکنون از شبکه العالم در حال پخش است، تحولات اخیر به ویژه تجاوز ائتلاف عربی به سرکردگی عربستان سعودی به یمن را مورد بررسی قرار داد.

نصرالله در آغاز سخنرانی خود تاکید کرد که هر لبنانی و هر شخص عرب در سراسر جهان حق دارد موضع خود را در قبال تجاوز به یمن مشخص کند و این حق طبیعی همه است.

سید حسن نصرالله با اشاره به اعلام تجاوز نظامی علیه یمن از سوی شبکه تلویزیونی العربیه گفت: یک ساعت از تجاوز به یمن نشده بود که سعد حریری رئیس جریان المستقبل سخنرانی کرد و از آن حمایت کرد و ما هم حق داریم که موضع خود را بیان کنیم و کسی نمی تواند این حق ما رامصادره کند.

وی افزود که امیدواریم این شکاف سیاسی جدید در منطقه خلیج فارس باعث تاثیر بر وضع لبنان نشود، چرا که ما از آغاز تصمیم به گفت وگو با جریان المستقبل گرفتیم.

دبیر کل حزب الله با ابراز شگفتی از نامگذاری تجاوز عربستان به یمن به عنوان “توفان قاطعیت”، پرسید: چگونه است که در برابر چند دهه تجاوز صهیونیست ها به مردم مظلوم فلسطین، علیه اسرائیل نه تنها توفان، که حتی “نسیم قاطعیت” هم برپا نکرد؟!

دبیرکل حزب الله گفت: ملت فلسطین که اهل سنت هستند، سالهاست که فریاد می زنند، اما شما کاری نکرده اید.

نصرالله سپس در ادامه مثالهایی از موارد مشابه در تونس و مصر را که وضعی مشابه یمن داشتند، بیان کرد و گفت: برگرداندن یک رئیس جمهور مستعفی هرگز بهانه مناسبی برای چنین حمله گسترده ای نیست.

دبیرکل حزب الله سپس از سردمداران سعودی خواست که تنها یک دلیل به مردم و علمای جهان اسلام و مفتی های خود ارائه کنند که نشان دهد وضعیت یمن، تهدیدی برای عربستان و کشورهای خلیج فارس است.

نصرالله پرسید: شبی که پادشاه پیشین عربستان درگذشت، هیئتی از انصار الله به عربستان رفت… پس این بهانه های عربستان دروغین و پوچ است و مبنایی ندارد.

دبیرکل حزب الله تاکید کرد: هر کسی که در این تجاوز شرکت کند و یا به آن راضی باشد، در قیامت مسئول است و نمی تواند بهانه بیاورد که عربستان تصمیم گرفت و ما هم به راه افتادیم.

بهانه دیگر عربستان برای تجاوز به یمن که نصرالله آن را دروغ بزرگ نامید، ادعای اشغال یمن از سوی ایران بود. نصرالله گفت: حمله تبلیغاتی در این باره از حمله نظامی وسیع تر است و ادعای اشغالگری ایران از دروغ های بسیار بسیار بزرگ است.

نصرالله ادامه داد: مشکل اصلی سعودی ها آن است که چیزی به نام “مردم” و “ملت ها ” را درک نمی کند و به رسمیت نمی شناسند؛ نه مردم عربی و نه حتی ملت عربستان، برای حکام سعودی معنا ندارد..

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

2 پاسخ به “نصرالله: چرا سعودی‌ها علیه اسرائیل حرکتی نکردند؟”

  1. مدافعان حرم می‌گه:

    مگر سگ صاحبش رو گاز میگیره؟

  2. مدافعان حرم می‌گه:

    عملیات توفان تنبلها هم انشاا… شکست خواهد خورد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *