داستان استر و ۱۳ فروردین

داستان استر و 13 فروردین
بسم الله الرحمن الرحیم
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

داستان استر و ۱۳ فروردین:

وشتی همسر خشایارشاه بود و ملکه ایران.
برسم عادت شاهانه ، همیشه و هر ساله جشنهایی در دربار برگزار میشد. یکی از این جشنها سالگرد پادشاهی و تاجگذاری بود. خشایارشاه تمام بزرگان مملکت را برای حضور در این جشن به یکی از قصرهای خود در شوش دعوت کرده بود. این جشنها همواره با شراب و میگساری و ملاعبه با زنان و کنیزان همراه بود. 

وشتی:

در حین برگذاری این جشن خشایارشاه از غیبت همسر خود ،ملکه وشتی، مطلع شد و پس از جویا شدن علت ،خواستار حضور وی در مراسم شد.
پس از مطلع کردن وشتی از امر خشایارشا، وشتی بدلیل اینکه این جشن با زیاده روی و بدمستی مردان همراه بود و در این وضعیت به زنان بی حرمتی میشود بطوری که زنان بازیچه دست مردان قرار میگرفتند، از حضور در این جشن امتناع کرد.

خبر به گوش شاه رسید. مست و خشمگین با مشاورنش صحبت کرد و مشاورنش هم به او هشدار دادند که این امر ممکن است باعث عادت شود و زنان دیگر هم یاد بگیرند و از مردان تمکین نکنند و در اینصورت اقتدار مردان خدشه دار میشود.
شاه در همان حالت مستی تصمیم به جدایی از ملکه وشتی میگیرد و او را از قصر اخراج میکنند و خبر ان را به سرتاسر کشور میرسانند.
و ملکه وشتی برای حفظ پاکدامنی خود از این مقام عزل میشود.

استر:

قصر و دربار خشایارشاه بدون ملکه مانده بود. شاه هم پس از چند روز از این کار پشیمان شد و خواستار بازگشت وشتی شد اما دیگر دیر بود.
مشاوران پیشنهاد دادند که اجازه بدهد تا از سرتاسر کشور زیباترین دختران رو بیاورند تا شاه ، ملکه را انتخاب کند.شاه میپذیرد.
از سرتاسر ایران دختران رو میاوردند که در بین اینها دختری یهودی بنام هدسه (به او استر هم میگفتن) که با عموی خودش ،مُردخای، زندیگی میکرد ، دیده میشد.

استر و خشایارشاه:

استر که یهودی بودن خود را پنهان کرده بود بکمک راهنمایی های مردخای مورد پسند شاه قرار گرفته و ملکه میشود.
استر که هم اکنون ملکه شده بود ،راه ورود مردخای به دربار را باز میکند.
خشایارشاه مشاوری داشت بنام “هامان” که در این ضمن به رئیس الوزرایی شاه ارتقا سمت پیدا میکند. هامان از همه درخواست میکند که در برابر او تعظیم کنند. همه اطلاعت میکنند بجز مردخای. از او دلیل را میپرسند و او جواب میدهد : من یهودی هستم و نمیتوانم به شما تعظیم کنم.
هامان خشمگین شد و دستور داد که علاوه بر مردخای تمام یهودیان را بکشید.
دستور صادر شده و بمهر خشایارشا هم میرسد .
استر از این مسئله باخبر میشود و یهودی بودن خود را فاش کرده ، از خشایارشاه درخواست میکند که مردخای را نکشند.
شاه درخواست را میپذیرد ولی درخواست جلوگیری از کشتار یهودیان را بخاطر اینکه دستور بمهر پادشاه رسیده ،اجابت نمیشود. در عوض پیشنهاد میکند که هر دستوری خواستید بنفع یهودیان صادر و بمهر پادشاهی برسانید.
مردخای هم دستور دفاع از یهودیان و کشتار مخالفان یهود و همچنین تصاحب اموال انها را میدهد.

هولوکاست ایرانی:

کشتار ایرانیان اغاز میشود و ۱۰ پسر هامان را هم میکشند(روز ۱۲ ماه فروردین).استر بنزد خشایارشاه میاید و از او میخواهد که یک روز دیگر به انها مهلت دهد تا به کشتار ادامه داده و اجساد ۱۰ پسر هامان را بدار بیاویزند. شاه میپذیرد.
در طی ادامه این کشتار در روز سیزدهم فروردین ،۷۵۰۰۰(هفتاد و پنج هزار) ایرانی در خانه هایشان بدست یهودیان قتل عام میشوند.
اینجاست که هولوکاست صورت میگیرد.
پس از کشته شدن هامان، مردخای وزیر خشایارشاه میشود.
و به این دلیل ما ایرانی ها ۱۳ فروردین به بیرون از خانه ها مون میرویم چون دیگر این حادثه رخ ندهد

عید پوریم-عید ایرانی کشی(Purim)
قوم یهود همه ساله ۱۴ و ۱۵ ماه آدار(فروردین) را مناسبت پیروزی بر دشمنان خود جشن میگیرند.

در این جشن کتاب استر خوانده میشود و هنگامی که به اسم “هامان” میرسند همگی با صدا سازهای سنتی خود او را مسخره و هو میکنند.

بحد افراط شراب مینوشند، شیرنیهایی مثلثی شکل میزند.
پوشیدن لباسهایی متناسب با این مناسبت هم بخشی از این مراسم است. 
نمایش بالماسکه هم بخشی از این جشن است.

شیرینی های مخصوص عید پوریم

صدا ساز مخصوص عید پوریم(gragger)

بعضی از کارشناسان برا این باور هستند که این داستان افسانه ای بیش نیست. اما هر چی که باشه در کتب مقدس خودشون اومده و نشان از ایرانی ستیزی ست.
بعقیده من اگر این یهودیان ذره ای به تاریخ و یا پادشاهان ما احترام میگذارند بخاطر بزرگ کردن خودشونه. اگر خشایار شاه رو کوچک کنند ، اونوقت استر و مردخای هم بزرگ نخواهند شد.
کسانی که فیلم ۳۰۰ رو میسازند ، قصد بدنام کردن ایرانی رو داشتن ولی انگار یادشون رفته که خشایارشا داماد یهود بوده(بنا بر تورات). یادشون رفته که در زمان جنگ یونان و در جنگ ترموپیل ، استر و مردخای مشاوران خشایارشاه بودند. پس این جنگ هم به تحریک یهود بوده!

 

 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

34 پاسخ به “داستان استر و ۱۳ فروردین”

 1. ehsan می‌گه:

  در دین یهود نوشیدن شراب حرام می باشد
  چرا اطلاعات اشباه به مردم میدهید

  • ویراستار می‌گه:

   جناب آقای احسان… اطلاعات شما یا کم است یا غرض ورزی در آن دیده میشود.
   پیشنهاد میشود با مراجعه به سایت یوتیوب آشکارا جشن پوریم و میگساری و مستی خاخام های یهودی را مشاهده بفرمایید.

  • محمدجواد می‌گه:

   تو دین ما هم حرومه ولی خیلی ها میخورن

   • رهام می‌گه:

    ممکنه یه عده محدودی هم بخورن اما این کارو تو جشن های “مذهبی” انجام نمیدن
    توی کلیسا هم من ندیدم این کار انجام بشه. احتمالا فقط مخصوص یهودیا باشه

 2. yasaman می‌گه:

  من فیلم the one night with the king رو دیدم همچنین راجع به استر و مردخای و خشایار شاه و چیزای دیگه هم خوندم . مطلب شما در خیلی جاها تناقض داره . همچنین یک کتاب به اسم استر هم موجوده که واسه عهد عتیق محسوب میشه اما مورخین در مورد اون هم تردید دارن . یعنی این قضایا به طور حتم به اثبات نرسیده .ذکر شده که روز ۱۳ ماه ششم قرار بود هیودی ها کشته بشن اما نشدن به دلیل وساتت استر . و هامان هم یک فرد دروغ گو معرفی شده و فردی بوده که جایگاه خوبی نداشته . ایشون به دلیل خیانت کشته شدن و همچنین چند تن از اعضای خونواده ایشون. به هر حال هیچ کس از اصل داستان مطمئن نیست پس درست نیست اینجور بنویسین . فیلم رو ببینین و مطالعه بیشتر داشته باشین .ممنون

  • mehdi می‌گه:

   the one night with the king این فیلم ساخته ی خود غربیاست.مثل فیلم ۳۰۰٫پس هیچ اطمینانی بهش نیست.پس لطفا شمام مطالعه تون رو بیشتر کنین ممنون

  • مریم می‌گه:

   یاسمن جان این فیلمو خود یهودیا ساختن و دارن هامان رو یه فرد دروغ گو جلو میدن دارن یه فرد سالمی هم که بوده رو بد نشون میدن مردم اون زمونا به هخامنشیان میگفتن خاخامنشیان یعنی اینا خاخا منشن واسه خاطر این کشت و کشتاری که شد در ضمن ما ۱۳ فروردین میریم بیرون و واسه مرگ اجدادمون داریم مرقصیم و شادی میکنیم ببینین ما کی هستیم!!!!!!!!

 3. رضا می‌گه:

  فیلم شبی با پادشاه ساخته هالیوود و در واقعیت یهود است و یهود هم که دشمن ایران و ایرانی است و در این فیلم هم خودشون رو مظلوم جلوه دادن و ایرانی ها رو وحشی و بی فرهنگ پس خیلی احمقانست که ملاک پژوهش و قضاوتمون این فیلم کذایی باشه
  لعنت به همشون

 4. نگار می‌گه:

  یاسمن اون فیلمو کی ساخته اخه؟یکم فکر کنی میتونی بهتر نظر بدیا

 5. مرصاد می‌گه:

  این حرف ها کاملا اشتباه است وشتی اخراج نشد بلکه کشته شد.و به خاطره جشن نبود بلکه به عنوان مخالفت با موردخای بر اثرگرفتن سرزمین های دیگر بود.این ها از یگ پروهشگر معتبر است.

 6. ناصر می‌گه:

  سلام.وشتی کشته شداونم بخاطر اینکه حاضر نشد خودشو برهنه کنه توی جمع دربار.موقعی هم که مردخای به دربتر راه پیداکرد وشتی کشته شده بود. درکل اینو بگم که استر ومردخای باعث کشته شدن ایرانی ها شدن.درضمن هامان هم یک وزیر لایق ومخالف یهود بود.به همین دلیل با دسیسه استر. به دستور خشایار ش.کشته شد. (هیچ تمدنی ازبین نمیرود مگر بدست صاحبان تمدن) ویکتور ماکروم

 7. الی می‌گه:

  من فیلم the book of esther رو دیدم
  این یهودی ها استر رو در حد(استغفرالله)پیامبر بالا آوردن و توی فیلم نشون میده که خدا با استر صحبت میکنه و میگه که من خدای بنی اسرائیل هستم!!!!!! و ازتو محافظت میکنم…!
  اونا استر و مردخای رو خوب جلوه میدن و قصد توهین به آریایی هارو دارن…
  فیلم بسیار مزخرف و پر از غرض ورزی بود…
  لعنت بهشون

 8. کیوان می‌گه:

  وشتی به خشار شاه گفت که دست حمله به یونان و کشورهای دیگه بردار ولی مشاوره خشایار شاه که مارانوس یهودی بود به خشایار شاه گفت وشتی با تو لج کرده و باعث مقامات شما میشوت اورا حکم اخراج کن من هم در سراسر دنیا یه خانم خوب برات پیدا میکنم او هم هاداسا دختر برادرش رو به نام استر بهش معرفی کرد ولی به پادشاه نگفت که او از اقوام خود می باشد ورابه اسم استر معرفی کرد

 9. SADEGH می‌گه:

  یه اتفاققی صبح می افته شب ازش ۲۰۰ تا روایت مختلف می کنند اونم تو اثر انفجار اطلاعات. حالا من باید چه قدر بی کار باشم که این داستانای ۲۵۰۰ سال پیش رو بخونم . باور کنم و تازه سرش بحث کنم که اینجوری بوده اونجوری نبوده

 10. پیکولو می‌گه:

  قوم یهود خود را برتر اقوام دیگر میداند و تمام جنگ و ستیز آنها با نژاد برتر آریایی بر سر همین موضوع میباشد.
  چون کینه ای که از پارسی ها دارند و دوست دارند که بر ما پیروز بشوند، و این دستاورد برایشان خیلی دور و غیرقابل دسترس میباشد.
  مگر اینکه خودمان به آنها اجازه دهیم که به ما نفوذ کنند، چطور؟
  مثل خیانت خشایارشاه، مثل بی غیرتی پادشاه در زمان حمله محمود افغان، و زمانی که مردم خود ایران به اعراب کمک کردند تا ساسانیان منقرض بشوند، یا زمانی که به قلعه الموت خیانت شد، یا زمانی که پادشاهان قاجاریه سرزمین ایران را به ازای گرفتن دختران به کشورهای اطراف واگذار میکردند.
  در صورتی که به گفته چنگیز خان مغول که در زمان خود نیمی از دنیا را فتح کرده بود، اگر به من یک سرباز ایرانی میدادند، من تمام دنیا رافتح میکردم..

 11. پیکولو می‌گه:

  در تمامی ادیان الهی حجاب هست، نوشیدن مشروبات الکلی غیرمجاز است، مواردی که به بدن ضرر میرساند غیرمجاز است، نیکی کردن تاکیید شده، انسانیت تاکیید شده، دروغ نگفتن، زنا نکردن، ربا نخوردن، رشوه نگرفتن ووو…
  ولی مشکل ادیان الهی نیستن، مشکل خود انسانها، رهبران دینی و مراجع دینی هستند که به اصطلاح اینگونه موارد را دور میزنند.
  وگرنه در انجیل اکثر حواریون را که بنگریم از اول که قدیس نبودند.
  در انجیل به حجاب خانومها اشاره شده. اکثر فیلمهای هالیوودی قدیم را که نگاه کنیم، هنوز حجاب رواج داشت، حتی روسری هم به سر میکردن، در خیلی از فیلم ها.
  در دین یهود به حجاب اشاره شده و الکل منع شده.
  در اسلام به صراحت الکل منع شده.
  ولی آیا کسی در این روزگار هست که به سلامت جسم و روح خودش اهمیت بده؟
  دین فقط یک ایدیولوژی برای بهتر زندگی کردن ما انسانهاست، وگرنه مسیحیت، اسلام، یهوویت ووو… خیلی تفاوتی ندارند و همه از یک منبع سرچشمه میگیرند. ما انسانها بیخود باهم سر جنگ داریم..
  دولتها بر سر منافع باهم میجنگند ولی ما اگر کمی انسانیت بخرج بدهیم، نیازی نیست در عذاب و رنج زندگی کنیم.
  مهم دیدگاه ما هست، و نباید بخاطر دین و رنگ پوست و نژاد، با یکدیگر مشکل تراشی کنیم.
  همان کاری که کوروش هخامنشی ۲۵۰۰سال پیش انجام داد و به همه ادیان احترام گذاشت و دادگستر و عدالتخواهی را به دیگر مردمان کره زمین آموخت

 12. amir می‌گه:

  مشکل ما عدم وحدته تو دنیا ما فقط دنبال ثابت کردن خودمونیم اما نگاه کنید این یهودیا همه جا و همیشه پشت همن هرچند که خواسته هاشون و امیالشون کثیفه.تو تاریخ ما ایرانیها فقط مواقع ضروری پشت هم بودیم.

 13. فرزانه می‌گه:

  دوستان اینکه یهودیا با ما بدن توش شکی نیست اونا کل دنیا رو در اختیار دارن پس بدو نکه ه جچی میخوان میسازن و تحویل تو میدن تو هم فکر میکنی درسته ، اونا از خودشون تمدنی ندارن آواره بودن هنوزم هستن چند بار نابود شدن اما باز اومدن رو کار پس بدونید که اونا خودشونو بالا تر از همه میدونن. اونا از همه چی خبر دارن از واقعیت تو از نسلت و تمدنت این ما هستیم که از همه عالم بیخبرم برا خودمون متاسفم

 14. navid می‌گه:

  خدا خودش تو قرآن میگه هیچوفت یهودیا رو با خودتون دوست نگیرید .
  چراشو اون که میدونه ….
  پس چرا هروقت دشمنا فیلمی میسازن که به ما اهانت کنه …
  حرفشونو قبول می کنید

 15. مریم می‌گه:

  اینا همش افسانس درضمن ما تو کشور خودمونم یهودی داریم نباید به همه توهین کنیم ولی نبایدم این افسانه ساخته دست اسرایلی ها رو هم باور کنیم و جدی بگیریم جون اونا قصد ناراحت کردن ایرانیا رو دارن

 16. FarHad می‌گه:

  بابا چرا الکی خشایارشا رو یکی جلوه میدی که به حرف همه گوش میداده و ایران براش مهم نبوده و شیطون پرست بوده همه شاه ها و پیامبرای خودشونو بزرگ جلوه میدن حالا تو میکوبی تو سر شاه ایرانی!!! عجب

 17. niloofar می‌گه:

  چرا چرتو پرت مینویسی تحویل مملکت میدی؟
  اولا در اون جشنی که شما منظورته این اتفاق نیافتاد. اون جشن ۶ ماه طول کشید و بعد خشیار شا یک جشن هم برای تمام مردمی که در شوش زندگی میکردن گرفت. در روز آخر مهمونی پادشاه از هفت خواجه حرمسرا که خادمای اصلی اون بودن اومدن. خشیار شا مست هم از ملکه وشتی(همسرش که زن پاکی بود) میخواد که زیبایی اش رو به مقامات نشون بده. ملکه هم که اطاعت نمیکنه بعدش به مشاورانش(کرشنا، شیتار، ادماتا، ترشیش، مرسناو مموکان)مشاوره میخواد تا چیکار کنه در این باره
  دوما هامان وزیر بوده(پسر همداتای اجاجی) که بعد میشهِ رییس وزرا
  یذره کتاب بخون داستانو خودت نساز

 18. محسن می‌گه:

  با سلام. من محسن بلوکی در باره استرکه نام فارس آن همان ستاره است وجود داشته.
  در زمان اسکندر ،عراق حمله میکند به معبد سلیمان و انجا را با خاک یکسان و با خود اسیر میگیرد که این اسیران همه یهودی میباشند .این اسیران توسط اسکندر که به عراق حمله کرده بود آزاد میکند و به آن ها میگید شما الان آزاد هستید و میتوانید به خانه خود بازگردید ،بعضی ها برگشتن و بعضی ها در ایران باستان ماندن.واین سبب شد که بعد از مرگ پادشاه و تاج گذاری خشایار شاه .که یک فرد شراب خار بود پای یهودیان را به دربار خود باز کند.یهودیانی که پا به حکومت گذاشتن به شاه میگفتند که به یونان حمله کند وآن را فتح کتد اما همسر پادشاه مخالف خون ریزی بود و مانع از این عمل شد که بعدن با توتعه چینی یهودیان آن را برکنار کردند. بعد از چند مودت پادشاه برای تجدید فراش و زن گرفتن دوباره به وزیر خود گفت که در تمامی ایالت ها بگردنند و دختران خوشگلی و مرد پسند را به دربار بخوانند که همان جا بود که مردخای دختر برادر خود را وارد به دربار کرد وباجادوگری مهر استر (بعد از وارد شدن به دربار اسم خود را از استر به ستاره تعویض کرد)به شاه انداختن و کسی نفهمید …..شما میتوانیید ادامه داستان را در سایت آپارات سرچ کنیید و سخنرانی آقای علی اکبذ رائئفی پور در نیشابور درسال ۱۳۸۹ در قسمت دوم دانلود کنیید.
  YaAbas125.MihanBlog.Com

  • taher می‌گه:

   یه سری تو همین وب هم بگردین متوجه میشین بابا اینا همش افسانس همسر خشایار شاه نه وشتو بوده نه استر چون تو کتاب هرودوت هم نیستن و مادر اردشیر یکم آمستریس بوده نه استر اینها افسانه یهودیاست فقط خوبیش اینه که فیلم One Night With The King شد یه تبلیغ برا فرهنگ ما چون ما که دولتمردامون اجازه ساخت پادشاهان قدیممون رو ه نمیدن فقط اجازه ساخت سریالهای عربهای تازی رو میدن به ما

 19. حامد می‌گه:

  و این دلیلیست بر ماسون بودن آخوندها، چرا این مقبره رو خراب نمیکنن؟؟؟؟؟چرا بعد انقلاب خیلی از بناها خراب شد به غیر این یکی؟؟؟

 20. ماهان می‌گه:

  ناراحت حرف بعضیها نشو این مردم از بس ماهواره دیدن مغزشون شسته شده

 21. حامد می‌گه:

  این اطلاعات چرا منبع نداره؟!!!
  اینقدر در اشتباه نباشین.یهودی ها هم خدای یکتا رو میپرستنا

 22. مهرداد می‌گه:

  کدوم دربو داغونی گفته یهودیا شراب نمیخورن؟؟؟؟
  اگه بهت فشار نمیاد برو روز هامانن کشی (۱۳ فروردین) رو تو کل اینترنت نگاه بکن بعد بیا بگو شراب نمیخورن،بدیخت نمیدونستی بدون همون قومی ک دستور قتل هامان وزیر رو گرفتن ، همونا دستور قتل امیر کبیرم گرفتن ، همون قوم آتیش خود بزرگ بینی رو تواسکنر از سمت ملکه تاعیس ک همسرش بودروشن کردن تا تخت جمشید رو ویران کنه با اینکه یهودیا آزاد شده دست کورش کبیر تو ئبابل بودن،نمیدونی چرندیات نبند به هم بدبخت

 23. amir می‌گه:

  برادران اونها یهودی نیستن بلکه کابالایست هستند
  ومن از مدیر سایت خواهشمندم واقعیت رو بگن نه یه سری مضخرفات سرهم بیارن
  من که این رو خوندم فکر کرد شما این داستان رو گفتی

 24. ناصر می‌گه:

  شما برید به سخنان آقای رائفی پور در سخنرانی در مورد شیطان پرستی و فراماسونی انجان داده مراجعه کنید حرفای جالبی میزنند

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *