استاد رحیم پور ازغدی

استاد رحیم پور ازغدی
بسم الله الرحمن الرحیم
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

استاد رحیم پور ازغدی:

دو نوع هنر در دنیا داریم. یکى از آنها”زیبایى محور” است و دیگرى”خوشگل محور”
بین زیبایى وخوشگلى هم تفاوت وجود دارد. فرهنگ وهنر دینى که توام با تربیت و حکمت و اخلاق و تهذیب است، هنر زیبایى محور است. آن هنرى هم که از غرب آمده و دانشجو در دانشگاههاى هنر ما ،با آن دارد تربیت میشوند ، هنر و ادبیات خوشگل محور است .

مثل هالیوود که مبناى آن جذب بر اساس خشونت ،سکس و مالیخولیا است. اگر در شرق هم از آن نمونه هایى درست شده، کپى بردارى درجه چهار و پنج از آنهاست.در غرب هالیوود درست میکنند، در هند بالیوود درست میکنند و در ایران هم خالیوود! این تابلوى فیلم ها را بروید در خیابانها ببینید…مادر زن سلام…پدرزن خداحافظ…آن دختر کجا میرود؟…عشق ضرب در دو…عشق به علاوه شش تقسیم بر دو…(خنده حضار)

…عشق مثلثى…عشق مربعى…عشق به زن شوهر دار! و آموزش انواع روش هاى دختر بازى که گاهى در تلویزیون خودمان هم نشان میدهند.جر زنى بر سر حجاب آقا! ما میخواهیم فیلم بسازیم، میشود این خانم روسرى اش را دو سانت و نیم بکشد عقب؟ دو سانت هم پاچه اش را بکشد بالا؟بله آقا! چرا نشود؟ قبلى ها کرده اند،شده…(خنده حضار)

چرا نشود؟ جاى خالى فکر و اندیشه و اخلاق را، باید هم با پر و پاچه پر کرد
بزرگترین رمان نویس هاى غرب، از داستایوفسکى،هوگو،آندره ژید و…که رمانهایشان دستمایه تأتر و سینما شده، هر کدامشان در پنج شش رشته متخصص اند، طرف حقوقدان است،متکلم است، مُتِالّه است ،فیلسوف و مصلح اجتماعى است، بعد میاید یک رمان هم مینویسد.این رمان هاى مبتذل وسطحى را کار ندارم که هم در غرب و هم اینجا هست،رمان هاى بزرگ که در دنیا مطرح اند، نویسنده هایشان در چند رشته متخصص اند. بعداز آن اوج دانش میایند داستان و نمایشنامه مینویسند.

اما در ایران چه خبر است؟ چه کسانى نمایشنامه نویس و سناریو و فیلم نامه نویس اند؟ اینهایى که فرهنگ عمومى دستشان هست و فکر میکنند آزادى هم ندارند چه کسانى هستند؟ شما آزادى کامل هم داشته باشید، حرفى براى گفتن ندارید!

یکى از این خانم هاى مشهور کارگردان رفته بود لندن که روسرى اش را هم آنجا برداشته بود، اخیراً مصاحبه اى کرده در لندن و گفته سینماى ایران ، سینماى مذکر است و نمیگذارند از زنانگى زن ، درست در سینماى ایران استفاده شود.من عذرخواهى میکنم،عین عبارت ایشان است که گفته “سینمایى که اتاق خواب را نمیشود در آن نشان داد،سینما است؟” ظاهراً تمام محتوى سینما از نظر این خانم، در اتاق خواب است و بیرون اتاق خواب خبرى نیست. اینها شده اند فرهنگ سازان جامعه ما!

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

یک پاسخ به “استاد رحیم پور ازغدی”

  1. مدافعان حرم می‌گه:

    سلام؛
    خداوند یکتا به شماوآقای رحیم پور ازغدی اجر عطا نماید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *