استاد رحیم پور ازغدی

استاد رحیم پور ازغدی
بسم الله الرحمن الرحیم
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ
استاد رحیم پور ازغدی:

در خانواده اسلامى خودخواهى و فردمدارى وجود ندارد. اصلا فرد سالارى نیست که شما بپرسید زن سالارى است؟ یا مرد سالارى؟، خدا سالارى است، خانواده اسلامى نه مرد سالار است، نه زن سالار و نه کودک سالار
سابقاً خانواده ها مرد سالار بود، بعد کم کم شد زن سالار و حالا دارد بچه سالار و کودک سالار میشود. الان خانواده هاى ایرانى معمولاً کودک سالار اند، بابا و ننه کلفت بچه ها هستند، هرچه که بچه بخواهد همان است.

خدا به داد نسل بعد برسد! یک نسل مزخرف دارد بار میاید،یک نسل تنبل، خودخواه، راحت طلب، متکبر و مدعى، همه چیز طلب، پرتوقع، کم کار و کم تحمل ، پرمصرف و کم تولید، نه در همه خانواده ها ، ولى در بسیارى از خانواده ها دارد بوجود میاید. خیلى نسل خطرناکى دارد بار میاید. نسلى که اهل کار و سختى کشیدن نیست. کم تحمل است و از همان اول میخواهد همه چیز داشته باشد.

سابقاً وقتى ازدواج میکردند، در اول زندگى کسى چیز زیادى نمیخواست. خودشان را آماده میکردند که ده بیست سال بدوند تا به جایى برسند. من که دیگر جزء پیرمردها و نسل قبل محسوب میشوم، بیست سال مستاجرى کشیدم یا خانه سازمانى زندگى کردم ،بعد بیست سال زندگى تازه پارسال صاحبخانه شدم ،آنهم با قسط ، ولى من میدانم نسل جدید چطورى هستند، میخواهند وقتى که ازدواج میکنند، این چیزهایى که ما آخر زندگى مان بدست آوردیم، از اول داشته باشند و اگر نداشته باشند خیال میکنند بدبخت هستند. این خیلى چیز خطرناکى است.

فشارهاى کودکى نسل ما که حالا پدر و مادر شدیم ، مثل یک قران پول از بابا گرفتن ، چقدر زیاد بود، یک لباس میخواستیم بخریم، چقدر مشکل بود، آن زمان ها عبارتى بود به نام لباس پلوخورى، یعنى پلوخورى یک حادثه بود در زندگى، که شما باید براى آن یک لباس خاص میداشتى…

این حرفها خیلى مهم است اما همه به عنوان اینکه داریم به بچه هایمان خدمت میکنیم و به آنها سرویس میدهیم و مشکلاتشان را حل میکنیم، داریم به آنها خیانت میکنیم. به همین علت اینها تحمل نسل ما را ندارند. اینها در برابر یکى از مشکلاتى که ما در زندگى مان داشتیم و اصلاً آنها را مشکل نمیدانستیم و هرروز با آنها زندگى میکردیم، از پا در میایند.

این چیزهایى که الان باعث طلاق میشود ، اگر اینها بهانه درستى براى طلاق بود ، پدربزرگ و مادربزرگ من باید دو میلیون بار طلاق میگرفتند.

“از خانواده مسلمان تا خانواده اسلامى” سال١٣٨٨

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *