“یوگا یا پرستش شیطان؟؟”

"یوگا یا پرستش شیطان؟؟"
بسم الله الرحمن الرحیم
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ
“یوگا یا پرستش شیطان؟؟”

امروز داشتم اطراف کتابفروشی های تهران چرخی میزدم که یه سری اسامی کتابهای مختلف تو زمینه یوگا خیلی توجهمو به خودش جلب کرد .

مثل : **یوگا و لاغری**یوگا در ۲۸ روز**یوگا برای شفا بخشی**یوگا و درمان کمردرد**یوگا و سیستم گوارشی** و… .اون هم درست در کنار کتاب های مذهبی و قران و … ، 

مثل اینکه این یوگا دوای همه دردهای روحی و جسمیه!!!!!!!
یه سرچ کوچولو تو اینترنت که انجام دادم نتایج جالبی عایدم شد.

البته شما هم شنیدید که افراد در یوگا ساعت ها با بعضی حرکات آرام و چند ذکر مخصوص ، به یک چیز خاص مثل لوبیا و یا یک سنگ و چیزی شبیه آنها متمرکز میشن. آخه مگه این سنگ و لوبیا چقدر میتونه منبع انرژی باشه؟
واقیت اینه که یوگا افکار و رفتار و ذهن خیلی از ما و بخصوص جوانان را بخود اختصاص داده و آنها را از نماز و یاد خداوند که سرچشمه ی اصلی انرژی هست دور کرده! 

با این وجود شاید خیلی از ما هم بجای نماز ، یوگا رو انتخاب کرده باشیم و بجای الله نیز کائنات رو .
اما بهتره که تو این مورد یه کم تردید به خودمون راه بدیم و با یه سرچ ساده یا رجوع کردن به منابع همین مقاله از واقعیت امر اگاه بشیم.وبا در دست داشتن مدارک و مستندات معتبر وجود رابطه بین یوگا و اعمال و رفتار شیطانی رو متوجه بشیم.

این موضوع رو هم متذکر بشم که که با ارایه این مقاله قصد نداریم تا پیرامون فلسفه ی عرفان های غیر الهی و مادی همچون عرفان های بودایی و هندی، و نیز ورزش های تئوسوفیکالی همچون « یوگا » قلم فرسایی کنیم و از این طریق عرفان های غیرالهی مذکور را زیر سوال ببریم؛ چون تا به الان در این رابطه مطالب بسیاری بیان شده و محققان متعددی در این باره سخن گفتن.

اما…

با کمال تأسف باید گفت که این ورزش به ظاهر عرفانی منحوس و نامناسب، در سال های اخیر، به شدت در ایران طرفدار پیدا کرده و کتاب های زیادی اندر فواید و مناقب « یوگا » چاپ شده؛ اون هم در حالی که کتب مذهبی و اسلامی ما در کشورمان کمیاب و نایاب هستن! 

در این مقاله سعی داریم تا به کمک اسناد و مدارک، ارتباط « یوگا » را با « شیطان پرستی » بیان کنیم و از دسایس « دجال احتمالی آخرالزمان » یعنی « فراماسونری جهانی » در اشاعه و ترویج بین المللی این « تعالیم منحوس و شیطانی » به ظاهر عرفانی، پرده برداری کنیم.

اما « یوگا » چیست؟

اگر این سوال از طرفداران « یوگا » پرسیده شود، آن ها خواهند گفت که عظمت « یوگا » در قالب الفاظ نمی گنجد!!!
البته اگر این تعارفات و بزرگنمایی ها را کنار بگذاریم، باید بگوییم که مطابق ادعاهای طرفداران « یوگا »، « یوگا » مجموعه ای از مراقبه ها، تمرین ها و ورزش های « جسمی » و « ذهنی » است که به منظور تعالی جسم و روح به کار گرفته می شود.
این تعلیمات شامل هفت عنصر « آسانا : Asana » (نرمش های کششی)، « باندها : Bandha » (قفل های روان عضلانی انرژی)، « چاکرا : Chakra » (مراکز روانی – انرژی زای جسم پنهان)، « مانترا : Mantra » (صوت یا ارتعاشات انرژی)، « مودرا : Mudra » (وضعیت های انرژی زا)، « نادی : Nadi » (مجاری و کانال های انرژی)، « پرانا : Prana » (انرژی حیاتی) می باشد که این تعلیمات، ریشه در مکاتب الحادی قرون باستان مشرق زمین دارد.

در طی این کلاس ها، ضمن تعلیم حرکات ورزشی یوگا (آسانا)، سایر تعالیم مرتبط با یوگا از جمله عرفان های غیر الهی هندو و بودایی نیز به فراگیران آموزش داده می شود تا آن ها بتوانند با تمسک به عرفان های نامبرده، روح و جسم خود را اعتلا بخشند!

اما « یوگا » چه ارتباطی با پرستش « شیطان » دارد؟

مطابق گفته ی طرفداران « یوگا »، « شیوا : Shiva » الهه و خدای « یوگا » می باشد(7) و به همین دلیل، الهه ی هندو « شیوا : Shiva » عمدتاً در حین انجام « مدیتیشن یوگایی » به تصویر کشیده می شود.

جالب این که تعداد زیادی از منابع مکتوب « یوگا »، فلسفه ی « تعالیم یوگا » را « پرستش شیوا » عنوان کرده اند.

اما موضوع موقعی نگران کننده می گردد که بدانیم « شیوا » همان تمثال « شیطان » در آیین هندو است! 
نگاهی به کتاب مرجع شیطان پرستان یعنی « انجیل شیطانی: The Satanic Bible » می تواند کمک زیادی به بررسی این ادعا نماید. 
در این کتاب، « Anton Szandor Lavey » نویسنده ی کتاب و رهبر سابق شیطان پرستان جهان، در مبحث « نامهای شیطانی (دوزخی): The Infernal Names »، نام « شیوا : Shiva » الهه ی هندویان و « کالی : Kali » دختر « شیوا » و یکی دیگر از الهه های هندویان را در کنار نام های دیگری همچون « شیطان »، « لیلیث »، « ایشتار »، « ست » و سایر نام های شیطانی ذکر نموده است.

بله عزیزان! آنچه که با نام « یوگا » و به عنوان ورزشی فرحبخش و روحانی مورد تبلیغ و ترویج قرار می گیرد، چیزی نیست جز اوراد، اذکار، حالات و نرمش ها و سماع هایی که به منظور پرستش خدای شیطانی هندویان باستان یعنی « شیوا » صورت می گیرد و فراگیران « یوگا » در طی کلاس های خود می آموزند که با اوراد و اذکار و حالات بدنی خاص خود، انرژی حیاتی! را از الهه ی شیطانی « شیوا » طلب نمایند.

البته عمده ی فراگیران یوگا از مسایل پشت پرده ی این ورزش تئوسوفیکال خبر ندارن و کلاهی بزرگ بر سرشان گذاشته شده و نمی دونن که آنچه آن ها به منظور طلب آرامش روحی انجام می دن، چیزی جز پرستش شیطان (آن هم با طعم هندی اش!) نیست!

البته موضوع تنها به همین جا ختم نمیشه. بلکه شواهد متقنی وجود دارن که نشون میدن، عمده ی رهبران یوگا، در معابد الهه های شیطانی رشد کردن و یا بدون هیچ شبهه ای عضو تشکیلات شیطانی « فراماسونری جهانی » بودن. 

سه تن از رهبران فراماسونری:

« راما کریشنا » یکی از معروف ترین چهره های آیین هندوی نوین و یکی از تاثیرگذارترین و مشهورترین رهبران « یوگا » در عصر جدید می باشد.« راما کریشنا » تاثیرات مهمی در احیای آیین هندو و ترویج اجزای آن همچون یوگا داشته است و از سوی دیگر نیز با تربیت شاگردان برجسته ای همچون « سوامی ویواکاناندا » موجب انتشار جهانی « یوگا » در قرون اخیر گردیده است.

راما کریشنا، رهبر محبوب بسیاری طرفداران « یوگا » که به ریاضت و زهد مشهور بوده است، به پرستش تجسم « شیطان » در آیین هندو یعنی الهه « کالی » مشغول بوده، و خود را « فرزند کالی » یا به تعبیر بهتر « فرزند شیطان » می نامید و به این لقب خود، افتخار می نمود!

« سوامی ویوکاناندا »، یکی از رهبران « جنبش استقلال طلبانه ی هند » بوده است.البته شهرت او تنها به این امر محدود نمی گردد. بلکه وی یکی از شخصیت های مشهور و یکی از پیشگامان « ودانتا » و « یوگا » در قرون اخیر می باشد!وی شاگرد « راما کریشنا » بوده و کسی بود که به « یوگا » شهرتی جهانی داد و این ورزش تئوسوفیکال و رازآمیز را به اروپا و آمریکا برد و آن را به مردم این سرزمین ها معرفی نمود. شاید به جرأت بتوان گفت که هیچکس همانند « سوامی ویواکاناندا » در انتشار جهانی « یوگا » نقش نداشته است . جالب است که بدانیم این شاگرد برجسته یک فراماسون معروف بوده و شکی در مورد عضویت وی در لژهای ماسونی وجود ندارد.

بهاگوان شری راجنیش (اوشو) » یکی از چهره های معروف و مشهور عرفان های نوپدید هندی بوده است و طرفداران بسیاری در سراسر جهان برای خود رقم زده است .« اوشو » نیز تبحر فراوانی در « یوگا » داشته و حتی کتابی با عنوان « Secrets of Yoga : رازهای یوگا » تألیف نموده است و به همین دلیل در زمره ی سردمداران تعالیم « یوگا » قرار می گیرد.

این چهره ی مشهور و محبوب « یوگا » و این رهبر به اصطلاح عرفانی هند، در لا به لای تعالیم شیطانی خود، انسان را به لاقیدی، بی بند و باری و فساد دعوت می کرده است؛ به نحوی که تأکید وی بر آزادی ها و لاقیدی های جنسی به حدی بوده که به وی لقب « کاهن و پیشوای جنسی » داده شده است.

و اما قضاوت با شما…

منابع:

http://www.answers.com/topic/yoga

http://www.google.com/#sclient=psy&hl=en&q=%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4+%DB%8C%D9%88%DA%AF%D8%A7&aq=0&aqi=g1g-m1&aql=&oq=%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4+%DB%8C%D9%88%DA%AF&gs_rfai=&fp=c6affe93747c32d

http://yogasculpturesofindia.com/product_info.php?products_id=75

http://www.hinduwisdom.info/Yoga_and_Hindu_Philosophy.htm

http://www.koausa.org/Gods/God9.html

http://yogasculpturesofindia.com/product_info.php?products_id=75

http://www.hinduwisdom.info/Yoga_and_Hindu_Philosophy.htm

http://en.wikipedia.org/wiki/Yoga

http://www.answers.com/topic/yoga

http://www.shambhala.com/html/learn/features/yoga/basics/intro-3.cfm

http://www.exoticindiaart.com/book/details/IDJ087/

http://www.shambhala.com/html/learn/features/yoga/basics/intro-3.cfm

http://www.exoticindiaart.com/book/details/IDJ087/

http://www.shambhala.com/html/learn/features/yoga/basics/intro-3.cfm

http://www.exoticindiaart.com/book/details/IDJ08

 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

42 پاسخ به ““یوگا یا پرستش شیطان؟؟””

 1. فراهانی گفت:

  سلام از مطالبتون تو وبلاگم استفاده میکنم خیلی مطالب خوبی دارین متشکر
  وبلاگم در مورد شیطان پرستیه

 2. محمد گفت:

  واقعاً مطالب زیبایی دارین

 3. ممممم گفت:

  هیچ مدرکی از ماسون بودن اشو نیست صرف یوگا کار کردن هم دلیل نمیشه تو بیماری توهم داری.

 4. هیییییی گفت:

  میشه در مورد منتال و منتالیسم ها هم مطلب بذارین؟ممنون میشم

 5. یگانه گفت:

  بچه ها یه چیزی میگم قشنگ به همتون ثابت شه که یوگا باعث توهم میشه
  ما یه اشنایی داشتیم که یه کم عصبی بود و برای ارامش روحو روانش یوگا رو بهش معرفی کردن، حدود 2.3 ماه میرفت کلاس های یوگا و تو همین 2.3 ماه رفتاراش فرق کرد حرفای عجیب میزد میگفت میخواد روحشو ازاد کنه بره پیش خدا و از این حرفا… تا اینکه اینکارم کرد همینطوری بی دلیل خودشو میکشه که مثلا روحشو ازاد کنه.. به قول خودشون چاکره هاش باز بشه و ازاین حرفا.
  و یه چیز دیگه ام هست.. سواستفاده مربی های یوگا از مردم
  مثلا مربی یوگا رو روانه طرف کار میکنه و طرفو به خودش وابسته میکنه و خیلی راحت وقتی کاملا رو روانش تسلط پیدا کرد میتونه ازش هر درخواستی بکنه..مثلا درخواست پول یا چیزای دیگه
  کلا میخوام بگم که چیز مزخرفیه.. البته ادمای زیادی دیدم که خیلی اهل خداو پیغمبرم بودن اما یوگا کار میکردن!!!!! خودم زیاد نمیدونم از این چیزا ولی چیزایی رو که دیدم گفتم به اشتراک بذارم تا شماهم بدونین..مرسی تا اخر خوندین..درکل حواستون باشه

 6. ارمان گفت:

  مستند ظهور که 52قسمته رو نگاه کنیین همه چیزی رو در مورد شیطان پرستا میدونین

 7. مريم گفت:

  يكي از دوستام ميرفت به يكي از همين كلاساي به قول خودشون عرفان … كه وارد حلقه و اين داستانا ميشدن!! بچه ها فكرشو بكنين كارش به جايي رسيده بود كه ميگفت خروج رو ميبينه (خارج شدن روح از جسم) !!!! بيشعوووووووووووري تمام يعني همينجا!!! ميگفت يه روح ديگه رو در جسم ديگري ميشه احضار كرد…تاسف برانگيزه!!! يكي ديگه كه تاريخ تقريبي مرگ دورو بري هاش رو ميدونست!!! وجدانا عجيب نيييييييييس!!!! اينا نيروهاي شيطاني در اختيار دارن…شيطان براي جلب توجه اونا اخبار درست هم ممكنه بده ولي به چه قيمتي؟!؟! چه چيز خبيسي در كنار تو ايستاده و تو رو صدا ميزنه…..

  • نارسیس گفت:

   سلام

   واقعا این نوشته و کامنت بسیاری از دوستان مایه ی تاسف هست .
   من خودم مربی یوگا هستم و هفت سال هست کار می کنم . نه تنها نمازم ترک نشده ، بلکه یاد گرفتم توجهم رو در نماز بیشتر متمرکز کنم . بد نیست بدونید نهایت یوگا رسیدن به وحدت ا خداست .
   مریم خانم ،این کاری که شما در موردش نوشتید اصلا مربوط به یوگا نیست . امروزه یوگا یک بحث علمی و منطقی هست و متخصصان در سراسر جهان دارن در موردش تحقبق میکنن .
   هرچند در یوگا هیچ کسی رو تشویق به تغییر دین و یا پرستش خدایان هندو نمیکنن ، با وجود این توصیه می کنم دوستان سری به این آدرس که جلد 10 تفسیر المیزان هست تحت عنوان تناسخ در نظر وثنی مذهبان در بخش اوپانیشادها، نظرات علامه طباطبائی در مورد همون اعتقاداتی که شما اینجا با قاطی کردنش با برداشت های اشتباه به صورت شیطان پرستی جلوه اش دادید ، با دقت و کامل بخونید .
   http://www.aviny.com/quran/almizan/jeld-10/mizan-16.aspx

 8. مهدی گفت:

  واقعا اجرتون با خدا من میخواستم یوگا کار کنم نمیدونستم یوگا شیطان پرستیه

  • محمد گفت:

   ما نباید خرافاتی به این ماجرا نگاه کنیم!
   تمام کاینات مخلوق پروردگار هستند و داوند اون هارو خلق کرده پس ما می تونیم با تمرکز بر روی کاینات نشانه های از مخلوق خودمون رو پید کنیم همون طور که طبق احادیث و روایات دو راه برای شناخت پروردگار وجود داره یکی دقت در قرآن و دیگری دقت در قرآن.
   ولی یوگا به معنای ترک نماز نیست. ما می تونیم با تمرکز بر روی مخلوق و ایمان به خداون یکتا به درجات بالای عرفان و ایمان برسیم.
   اللهم صلی علی محمد و آل محمد

   • محمد گفت:

    مدیر محترم سایت از شما درخواست می کنم این متن رو سریعا بردارید اگر خدارو میپرستین

    • سعید گفت:

     شما تحمل حرف حق رو تدارین. حتی در کتب دینی اسلام نوشته شده که توجه و تفکر درباره مخلوقاتش ما را در شناخت صفات حق تعالی یاری می کند.

 9. faeze گفت:

  واقعا جالب بود>مر30

 10. من کی هستم??? گفت:

  ممنون منو از یوگا=شیطان پرستی نجات داد.

 11. نگین گفت:

  بچه هافکرکنیدیکی ازآشنایان دورمون ازاونابودکه ریش میذاشت غیرتی بودرو زنش نمازش اول وقت بود خلاصه این آشنامون میره یوگا…فکرکن بعدازاون ریششو 6تیغه کرد رفت ماهواره خرید رفت کلاس موسیقی نمازاشم همیشه آخروقت میخوندآخه بایه یوگاببین به کجاهاکشیده شد هیچی دیگه ماهم دیدیم اینطوری نمیشه رابطمونوباهاشون قطع کردیم.راستی ازسایت خوبتونم ممنون.

  • محمد گفت:

   میدونین این برای چی بوده ؟ چون ایشون ریشه ی ایمانشون به یکتا خالق هستی ضعیف بوده و به جای تثبیت عذت نفس و آراستگی درونی خودشون به ظاهر میپرداختند و این هیچ ربطی به یوگا نداره بلکه ریشه اون سستی ایمانه دوست عزیز.

 12. FERESHTEH گفت:

  من خودم کلاس یوگا می رم.هیچکدوم از حرفاتونو قبول ندارم.من الان سه ساله که یوگا کار میکنم.اما تاحالا به همچین موردهایی حتی برخورد هم نکردم.خیلی از چیزای یوگا با دین ما یعنی اسلام مشترکه.مثلا ما سحر بلند میشیم که نماز صبح بخونیم و توی یوگا گفته شده که یکی از بهترین زمان ها برای مدیتیشن سحر و موقع طلوع خورشید هستش چون میشه از انرژی خورشید استفاده کرد یا مثلا توی یوگا گفته شده که توی کنج های اتاق یا ورودی درها نشینیم بخاطره انرژی های منفی و دقیقا همین مطلب رو حضرت محمد گفته بوده.دعای جهانی یوگا رو لطفا برید و یه سرچ کوچولو کنید و پیدا کنین و ببینین که خیلی چیزاش با دین ما مشترکه حتی توش گفته شده که خدایا ما را از گناهان کبیره دور نگه دار.سلامت جسم و روح با یوگا کاملا حقیقت داره و من با چشمای خودم چندین بار دیدم.چرا دروغ همیشه مشکلات جسمی و روحی با یوگا کاملا برطرف نمیشن اما میشه کنترلشون کرد و از بیشتر شدن این مشکلات جلوگیری کرد.من خواهرم بیماری ام اس داره و من بهش یوگا رو پیشنهاد دادم و الان دکترش خیلی از وضعش راضیه.یوگا خیلی به خواهرم کمک کرد.

 13. من گفت:

  آخه بی سواد این حرفا چیه نوشتی!
  چرا افکار کردم رو واسه هر چیزی بدبین می کنین یوگا کجاش شیطان پرستیه!
  شما که سواد نداری مجبوری حرف بزنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  شیطان پرست تویی که حضور شیطان رو توو هر چیزی می بینی پس شیطان وجودت قویه و ربطی به هیچ ورزشی نداره
  احتمالا فردا هم میگی فوتبال شیطان پرستیه
  رها شو از شیطان وجودت تا زیبایهارو درک کنی

  • یک دوست گفت:

   سلام
   باتشکر از گرد آورنده این اطلاعات
   در جواب این بنده خدا که نظر داده :
   شما که انقد راحت زحمات این بنده خدارو نادیده گرفتی باید به منطقت شک کرد
   یه احمق میتونه فکر کنه که این جامعه خود به خود به این راه یعنی فساد کشده شده
   یه احمق میتونه مثل گوسفند زندگی کنه و به اطرافش دقیق نباشه و فقط وجود علف براش کفایت کنه
   احمق ! همین شیطان پرستایی که تو داری وجودشون رو تکذیب میکنی دارن دنیای تورو نابود میکنن
   موفق هم بودن، چون تو احمقی!!!!!!!!

   • محمد گفت:

    آقای محترم شما که شیطان پرست نیستی چرا با توهین نسبت به نظر این آقا پاسخ دادی مگه نمی دونی فهش دادن و توهین به حقوق دیگران کار انسان صالح نیست؟

 14. على جون گفت:

  واقعا عالى
  بود ايشالا روزى برسه که اين يوگا
  برداشته بشه

 15. امید گفت:

  سلام این فکر فرا ماسون همه رو مریض کرده خداوند یک سری علوم رو برای ما خلق کرده تا درمان بشیم حالا بگو شیطانیهپ

 16. مهدی گفت:

  سلام
  دوستان اینقدر ساده تحلیل نکنید.هر عملی که باعث پرورش روح بشه عبادت محسوب میشه یعنی ورزش و پرورش روح عبادته.حالا می خواد یوگا باشه یا نماز یا اعمال مشابه اون.یوگا یا ورزش روح در واقع یک شیوه عبادته نه یک سری حرکات ورزشی ساده و تمام فلسفه هر عبادتی اقتدا به نیرویی قویتره.در خاستگاه یوگا که کشور هنده.یوگا نوعی نماز برای خدایان (خدای شیوا) و تاسی به قدرتی بالاتر جهت کسب آرامشه نه ورزش ساده.تقلید کور از سبک های روحانی تحت عناوینی نظیر پرورش روح,ورزش روح و …یک دوجین از این اسامی گول زننده بدون درک فلسفه وجود این ورزش و هدف کسانی که خالق یا توسعه دهنده اون بودن خیلی جاهلانه است.خدای واحد که انسان رو خلق کرده و به اسرار مخلوق خودش اگاهه نحوه صحیح ورزش روح را از طریق پیامبرانش و ادیان ابراهیمی با اعمالی نظیر نماز,روزه,دعا و…به انسان آموزش داده.یوگا یک عبادت ناقص و کجه و به وجود آورندش یک سری اجنه شیاد بودن و هدفشون هم انحراف انسان از پروش صحیح روح توسط خالق واقعی اونه.انجام یوگا بدون درک خدایان مذاهب هندو ,بودا یا شینتو و اعتقاد به اونها تقلید بیهوده است و بهتره وقت خودتون رو تلف نکنید اگه می خوایید از یوگا جواب بگیرید باید صد درصد یه شیوا و کالی اعتقاد داشته باشید اما حداکثر نتیجه ای که شما از یوگا میگیرید چیه؟؟؟قراره چی بشید؟؟کنترل ذهن و روح ؟؟؟اوج تاثیر یوگا رو می توانید در سیره زندگی مرتاض های هندی پیدا کنید.برید بررسی بکنید سبک زندگی این افراد رو .واقعا آرامش اینه؟؟؟حالا برید سبک زندگی افرادی رو بررسی کنید که از شیوه پروش روح ادیان ابراهیمی استفاده کردن و به اوجش رسیدن.تفاوت تا کجاست؟؟؟؟

  از طریق یوگا هرگز به خدای یکتا نمی رسید؟ و از طریق خدای یکتا هرگز به ارامش کاذب یوگا نمی رسید.نماز و یوگا باهم جور نمیشه.فلسفه و برهان اینها باهم متفاوته. یگانگی خدا رو زیر سوال نبرید.تکلیف خودتون رو مشخص کنید.ارامش و خلسه از طریق مدد جستن از اجنه شیطانی یا خدایان پشمکی توسط یوگا یا سر خم کردن در مقابل عظمت خدا واحد و استفاده از کاتالوگ اورجینال انسان جهت تعمیر و پرورش روح با نماز و دعا و مداومت در اون.تصمیم با خودتونه

 17. FERESHTEH گفت:

  من نظرات رو که میخوندم دیدم هیچکس خودش نرفته سراغ ورزش یوگا.همه توی نظرات گفتن که فامیلاشون این ورزش رو امتحان کردن.اما دوست داشتم بگم که تا چیزی رو خودتون امتحان نکردین و تجربه ای ازش ندارین قضاوت نکنین و نظر ندین.من توی این مدت که یوگا کار می کنم درمان های روحی و جسمی رو به چشم دیدم و بهشون ایمان دارم.و چون تاثیرشون رو دیدم هر چقدر هم که از یوگا بد بگین من اعتقادم نسبت به یوگا تغییری نمی کنه.

  • فاطمه گفت:

   من ی جمله رو جایی خوندم برام جالب بود،باخودم فکر کردم اینجا هم بگم شاید برای بقیه جالب باشه
   آدم احمق کسیه ک هرچیزی رو خودش تجربه میکنه و آدم عاقل کسیه ک ازتجربه های دیگران استفاده میکنه…

 18. sahar گفت:

  سلام به همه هموطنان عزیز،دوستان من هم با یوگا تاحدی آشنایی دارم هم در مورد دینم آدم خیلی بی اطلاعی نیستم.به نظر من هر چیزی که درخارج از دین پیدا میشه رو ننمیشه محکوم کرد .اگرچیزی برای انسان مفید باشه وبا فطرت ما سازگار باشه قطعا بدانید که عین دین ماست.ولی ما از اون آگاهی نداریم.خیلی از چیزهایی که در یوگا وجود داره در دین ما هم وجود داره .مثلا یکی از تمرینات علامه طباطبایی به شاگردانشان این بوده که برای ثانیه هایی روی یک کلمه یا یه چیزی تمرکز کنندواین کار برای تقویت تمرکز وکنترل فکرهای منفی برای انسان مفید است وگفتند که هر روز این زمان رو زیاد کنید ودر این مدت به هیچ چیزی فکر نکنید.پس ما اکثر این چیزها رو در دستور بزرگانمان داریم. اما باید حواسمون هم جمع باشه که در ورزش یوگا، یوگا را در خدمت تقویت دینمان بیاوریم ولیخودمان را در خدمت یوگا نبریم.در ضمن نقش استاد ونفس استاد در این ورزش مهمه.مثل نفس امام جماعت در نماز جماعت.البته نیاز به وسواس شدید نیست .اینقدر که بدونیم ادم بی غرض و بی مرضی باشه کافیه.در ضمن اینها همه نظر شخصیه منه وبهتره هر کسی خودش تحقیق کنه وبه انچه که باید برسه.

 19. محمدرضا گفت:

  تنها چیز آرامش بخش قرآنه //همین// یوگا و موگا و چوما وسوما و هندو و و…. چه میدونم از اینا همش الکیه فقط قران بخون حالت جا میاد.

 20. بهنام گفت:

  زود قضاوت نکنید
  راه رهایی از رنج های زندگی یک ذهن پاک و هوش توسعه یافته است
  گول این تندروها رو نخورید اینها خودشان کارشان تکفیر همه است

 21. مجید گفت:

  در جامعه ای زندگی می کنیم که عده ای هستند که گمان بر این توهم هستند که فقط فکر می کنند تنها آنها هستند که راه رستگاری را می دانند و چون در عمل چیزی در چنته ندارد شروع به انتقاد از دیگران و بظاهر روشن کردن دیگران می کنند . دوست عزیز بجای کوبیدن و نابود کردن دیگران برای بزرگ نشان دادن اعتقادات خودتون , خودتون بزرگ باشید که اگر بزرگ بودید نیازی به کوچک کردن دیگران نداشتید

  • من گفت:

   نازه نفست با این حرفت ، اما کو گوش شنوا ، باید احترام به نظر دیگران رو یاد بگیرید، با این مدل حرف زدن و کوبیدن همه به هیچ جایی نمیرسید به جز اینکه نفرت مردم رو افزایش میدید

  • فاطمه گفت:

   شما ک راه رستگاری رو بلدید بسم الله،چنته ما برای شما ک این راهو بلدید خالی ب نظر میاد…
   یوگا شخص نیس ک کوبیدنش برای کسی ارجو قرب بیاره،چند بار متن رو با دقت بخونید منابع رو چک کنید و بعد نظر بدید…

 22. فائزه گفت:

  خود من با یوگا چشم معنویم باز شد و به دین ایمان آوردم. و همچنین در یوگا توصیه می شه از دینی که توش متولد شدید بهره بگیرید. اما همانطور که در قرآن اومده بین شیاطین هم تفرقه وجود داره و کسی یا مرکزی که قدرت شیطان رو اینقدر بزرگ جلوه بده خودش هرچند ناآگاهانه زیر سلطه شیطانه.

 23. مجتبی گفت:

  سلام
  امیدوارم این همه توهمات که زدید و نوشتین یکم هم دنبال واقعیت برید، چشماتونو میبندین و مینوسین و… البته زورتون زیاده و هرچی دلتون میخواد و از هرکی و هرچی خوشتون نمیاد میکوبینش و الکی یه ربطی به دین میدید و بهونه میارین، شما که اومدی مقاله نوشتی تا حالا اصلا یوگا کار کردی؟ طبق حرفای خودت فقط با سرچ این مطالب رو پیدا کردی و نوشتی و نه تجربه شخصی خودتون، وقتی که کسی میخواد دنبال مطلبی بگرده مثل شما اینطوری با تعصب میگرده و می نویسه ، بهتره حداقل مطلب رو بزارید یه بی طرف بنویسه نه اینکه فقط دنبال گزینه های بد بگردید و همشون رو بنویسید ، کمی هم احترام به نظرات بقیه بزارید

 24. دوست گفت:

  دوستانی که میگن یوگا شیطان پرستیه …. چرا واقعا؟ چرا صرفا از روی یه سری حرف و مطلب یک چیزی رو می پذیرید ؟

  مگر نه اینکه در دین ما خدا هی سفارش به تعقل کرده ؟
  من خودم یوگی هستم . یکساله به خاطر بیماریم میرم کلاس . همه رو با یه چوب نزنیم . ما اول کلاس سه بار ذکر مقدس لا اله الا ا… رو تکرار میکنیم همه . هم در اغاز و هم در پایان نعمت های خدا رو شکر میکنیم و سجده شکر به جای میاریم .مربی ما به نماز ، صبوری عدم غیبت و حسد و …. ما رو ترویج میکنه چونکه یه بخشی از کلاس به گپ سپری میشه . من بعد یوگا واقعا میتونم خشممو کنترل کنم . خیلی اروم ترم . سر تعظیم دربرابر حکمت خدا فرود اوردم . اون روزی که میرم کلاس واقعا با انرژی ام . اصلا هم تمایلی به خودکشی و … (چیزایی که در بالا ذکر شد) رو ندارم .
  معلوم نیس اون دوستان چیکار میکردن که این حالات براشون ایجاد شده!
  عزیزان عرفان حلقه چه ربطش به یوگا؟
  یعنی بخوام توضیح بدم خیلی میشه . تحقیق کنید اخه یه کم
  عرفان حلقه فرقه ای بودن که جن گیری و … میکردن …
  چه میکنیم ما مردم کم دانش …

 25. محمد گفت:

  جناب مدیر سایت من خودم سیدم و به جدم قسم این نوشته شما در این پست موجب گمراهی بسیاری از انسان ها میشه خوهش میکنم کمی تجدید نظر کنین.

 26. محمد گفت:

  آهای تویی که به اسم اهل بیت و نام خداوند یکتا عالم هستی دروغ مینویسی اگر خدارو میپرستی بدون با این کارت داری به اسلام واقعی صدمه میزنی!

 27. سخن حق گفت:

  یه چیزی میخوام بگم و اونم اینه که هر کی یه دیدگاه داره ولی اینکه نویسنده اینو نوشته به نظر شخصی بنده صحیح نیست خیلیا مثل من فکر میکنن خیلیا مثل نویسنده من تا بحال با یوگا هیچ مشکلی نداشتم و برعکس باعث شده بهتر هم بشم در ضمن یوگا رو به افراد پرخاشگر توصیه کنید اگه اون فرد شخصیتش بهبود نیافت اون موقع میتونید این ورزش رو شیطانی ببینید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *