“چرا گوشت خوک و شراب حرام است؟!”

"چرا گوشت خوک و شراب حرام است؟!"
بسم الله الرحمن الرحیم
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

“چرا گوشت خوک و شراب حرام است؟!”

مردی از امام صادق علیه السلام سوال نمود چرا خداوند گوشت خوک و شراب را حرام نموده است ؟
امام در پاسخ فرمودند : خداوند تبارک و تعالی چیزی را حلال ننموده و چیزی را حرام نکرده مگر برای حفظ مصالح خود مردم. نه آنکه بنا بر میل خود نسبت به چیزی آن را حلال نموده و به خاطر بی میلی خود نسبت به امری آنرا حرام کند.
زیرا خداوند که خالق بندگانش میباشد ، می داند چه چیزهائی سبب قوام جسم و روح ایشان میشود. پس آنها را حلال نموده و میداند چه چیزهائی برای روح و جسم انسان ضرر دارد ، آنها را حرام فرموده.
برای مثال گوشت خوک را حرام نموده ، زیرا سبب بی غیرتی و بی تعصبی و فساد اخلاق میشود. و شراب را حرام نمود ، زیرا شرابخواری موجب ارتعاش و لرزش بدن است و مروت و جوانمردی را از شخص زائل می کند و شخص مشروبخوار را به تمام امور زشت و قبیح از قبیل زنا با محارم و آدم کشی و هر فتنه ای می کشاند.
(تفسیر جامع جلد 2 صفحه 156)

امام رضا (ع) : شراب باعث عوارض قلبی است و در آن ضایعاتی به وجود می آورد شراب دندانها را سیاه و دهان را متعفن می کند و باعث ایجاد بیماری مهلک در بدن میشود.
(الحدیث جلد 2 صفحه1 16)

مسمومیت از شراب نه تنها به خورنده آن می رسد بلکه کودکان هم تا چند نسل بعد سهمی بزرگ از این مسمومیت ها می برند , شراب اثر بدی در روی نطفه انعقاد یافته و آلت تناسلی مرد و زن می نماید , این موضوع را با توسط کالبد شکافی دانشمندان به اثبات رسانده اند و آثار تخریب آنرا در آلت بیش از سایر اعضاء دیده اند , از روی همین لحاظ شرع مقدس اسلام ازدواج با معتادین به شراب و امثال آنها را نهی شدید فرموده و علت آنرا نیز بیان نموده اند , وجود مبارک امام صادق (ع) میفرمایند : هرکس دختر خود را به شراب خوار تزویج کند ( به ازدواج در آورد ) قطع رحم نموده ( باب 29 وسائل جلد سوم ) و آثار شوم شراب و الکل های دیگر از راه ناف به طفل سرایت نموده و حتی اطفال شیر خوار را از راه شیر مادر صدمه فراوان می زند و عوارضات گوناگونی را از قبیل اختلالات هضمی و عصبی و تشنجات مختلفه را باعث می گردد و به همین دلیل علم پزشکی نوشیدن شراب و امثاله را برای مادران شیرده ممنوع کرده و طبق آخرین اطلاعات پزشکی ثابت شده که فرزندان شرابخواران و الکلیها کم حافظه , خرفت , ابله و گاهی به تمام معنی مجنون ( دیوانه ) به دنیا می آیند.

(ارشاد القلوب جلد 2 صفحه 227)

راجع به خوک باید یادآور بشیم که خوك از نظر اروپاییان هم در امور جنسي فوق‌العاده بي‌تفاوت و لاابالي است و علاوه بر تاثير غذا در روحيات، كه از نظر علم ثابت است، تاثير اين غذا در خصوص لاابالي در مسائل جنسي مشهود است.
ﻃﺒﻖ ﺑﺮﺭﺳﻲ ﻫﺎ ﺧﻮﻙ ﺍﺯ ﻛﺜﻴﻒ ﺗﺮﻳﻦ ﻭ ﺁﻟﻮﺩﻩ ﺗﺮﻳﻦ ﺣﻴﻮﺍﻧﺎﺕ ﺑﻪ ﺷﻤﺎﺭ
ﻣﻲ ﺭﻭﺩ ﻛﻪ ﺩﺭ ﻭﺍﻗﻊ ﻫﻤﻪ ﭼﻴﺰﺧﻮﺍﺭ ﺍﺳــﺖ ﻭ ﻫﺮ ﭼﻴﺰﻱ ﺭﺍ ﻛﻪ ﻓﻜﺮﺵ ﺭﺍ
ﺑﻜﻨﻴﺪ، ﺍﺯ ﻻﺷــﻪ ﺣﻴﻮﺍﻧﺎﺕ ﻭ ﺣﺸــﺮﺍﺕ ﻣﺮﺩﻩ، ﻛﺮﻡ ﻫﺎ ﻭ ﺁﺷﻐﺎﻝ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﺗﺎ
ﺣﺘﻲ ﺍﺩﺭﺍﺭ ﻭ ﻣﺪﻓﻮﻉ ﺧﻮﺩﺵ ﺭﺍ ﻧﻴﺰ ﻣﻲ ﺧﻮﺭﺩ، ﺑﻪ ﻫﻤﻴﻦ ﺩﻟﻴﻞ ﺑﺪﻥ ﺧﻮﻙ
ﻣﻨﺒﻊ ﺍﻧﻮﺍﻉ ﺁﻟﻮﺩﮔﻲ ﻫﺎ ﻭ ﻭﻳﺮﻭﺱ ﻭ ﻣﻴﻜﺮﻭﺏ ﻫﺎ ﺍﺳﺖ.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *