چرا اسراییل از ماهواره های ایرانی بیشتر از موشک هایش وحشت دارد ???

چرا اسراییل از ماهواره های ایرانی بیشتر از موشک هایش وحشت دارد ???
بسم الله الرحمن الرحیم
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ
متن جالبی از یکی از صفحات اینستاگرام که سوال خیلیهاست که چرا اسراییل از ماهواره های ایرانی بیشتر از موشک هایش وحشت دارد ???
…………………..

منظور اسراییلی ها رو فکر کنم الان متوجه شدم که به موشک ماهواره بر سفیر میگفتن شهاب چهار و پنج هزار کیلومتر برد داره و قراره که لندن رو هدف قرار بده، در اصل از چنین روزی میترسیدن:

ماهواره فجر از روی تلاویو گذشت.

این ماهواره چهارمین ماهواره ایرانی است و قراره که یک سال و نیم روی اعصاب اسرائیل باشه.که در این مدت میتونه یک اطلس کامل از سرزمین های اشغالی رو تحویل بده.

اسراییلی که حتی گوگل ارث اجازه ی تصویر برداری از مناطق حساسش رو نداره این چندمین باره که زیر دوربین ایرانی ها میره که دفعه قبل توسط پهپاد ایوب انجام شد که بسیار جالب بود که چرا سامانه های پدافندی مثل پاترویت و گنبد آهنین نتوانستن ایوب رو کشف کنن و بعد از دید بصری مجبور شدن با یک جنگنده اون رو هدف قرار بدن و حتی اون رادار باند ایکس معروف آمریکایی که گفته شده میتونه یک توپ بیس بال رو از فاصله چهار هزار کیلومتری کشف کنه نتونست ایوب رو کشف کنه!

اما ماهواره فجر: گفته شده که این ماهواره تفاوت هایی با نمونه های قبلی داره مثل سیستم پیشران گاز سرد که این تکنولوژی باعث میشه که ماهواره بتونه مدارش رو تغییر بدهد تفاوت بعدی موتور پالس پلاسمایی است که برای چرخش ماهواره استفاده میشود تفاوت بعدی دوربین پیشرفته برای عکس برداری(جاسوسی) است که تفکیک پنجاه متری دارد(یعنی تا فاصله پنجاه متری از زمین میتواند زوم کند! مثل این است که از بالای یک ساختمان بیست طبقه به تلاویو نگاه کنیم)

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

یک پاسخ به “چرا اسراییل از ماهواره های ایرانی بیشتر از موشک هایش وحشت دارد ???”

 1. ل گفت:

  سلام
  خداقوت
  ممنون از مطالبتان
  البته اگه منبع هم ذکربشه بهتره
  درپناه حق

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *