نقد و بررسی شبکه فارسی زبان من وتو (manoto)

نقد و بررسی شبکه فارسی زبان من وتو (manoto)
بسم الله الرحمن الرحیم
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

 

نقد و بررسی شبکه فارسی زبان من وتو (manoto):

بی شک تمامی ایرانیانی که با مواردی مانند اینترنت و ماهواره سروکار دارند آشنایی کاملی با حربه های صهیونیسم و دیگر دشمنان جمهوری اسلامی ایران و مسلمانان دارند و روزانه شاهد هجمه و حمله به عقاید و ارزشهای اسلامی و ایرانی هستند.
دشمنان ما در سالهای اخیر بودجه های سرسام آوری را برای راه اندازی و تجهیز شبکه های ماهواره ای درنظرگرفته اند و هرساله عدد بودجه ی مدنظر چندبرابر می شود!
از شبکه هایی که با هدف رخنه در عقاید و ارزشهای خانواده های ایرانی راه اندازی و پشتیبانی شده می توان به شبکه ماهواره ای من و تو یک  ( manoto tv 1 ) اشاره کرد.
در سلسله مقاله های نقدوبررسی شبکه فارسی زبان من و تو1 به بررسی ابعاد و اهداف عملکرد این شبکه خواهیم پرداخت.

اما در ابتدا باید مدیران اصلی و گردانندگان پشت پرده این شبکه را شناخت.
اولین سوالی که در ذهن بینندگان این شبکه طرح می شود این است که بودجه و هزینه های کلان این دو شبکه از کجا تامین می شود.چون این دو شبکه که در واقع با یک مدیریت در حال فعالیت است هیچگونه تبلیغات از هیچ شرکتی نداشته و در واقع اسپانسر تبلیغاتی ندارد.اکثر برنامه هایی که از این شبکه ها بر روی آنتن می رود ساخته شده توسط تیم ( manoto tv ) است.این درحالی است که مستندهایی و برنامه های آموزشی که از این دوشبکه پخش می شود هزینه های بسیارکلانی دارد.
برطبق گفته های مدیران شبکه، این شبکه متعلق به شرکت تلویزیونی مرجان (Marjan Television Network) است و از بریتانیا پخش می شود.
طبق اطلاعات موجود، سازمان جاسوسی MI5 (سازمانی با ملیت انگلیسی-یهودی) حامی مالی این شبکه است.سازمانی که در اساسنامه 66 ماده ای خود جاسوسی از جمهوری اسلامی ایران را وظیفه همگانی میداند

سرویس اطلاعات نظامی 5 (MI5) همان آژانس اطلاعات امنیت ملی می باشد که مسئول مقابله با تهدیدهای سازماندهی شده و مخفی علیه انگلستان است. فعالیت محوری این سرویس مبارزه با تروریسم هم در سطح بین المللی (بعنوان مثال القائده) و هم کشوری (بعنوان مثال IRA) است. سرویس MI5 توسط رئیس کل ژنرال جاناتان اوانس رهبری می شود و پایگاه آن در «تامس هاوس» شهر لندن استقرار دارد.

این سازمان جاسوسی کار خود را بعنوان دفتر خدمات اطلاعاتی درسال 1909 شروع کرد و توسط سر ورنون کل Vernon Kell تأسیس شد تا با عملیات جاسوسی امپراطوری آلمان در جنگ جهانی اول مقابله کند. درسال 1914 این دفتر خدماتی در خلال جنگ جذب وزارت جنگ شد و درسال 1916 تبدیل به بخش پنج سرویس اطلاعات نظامی (MI5) گردید. بیش ترین تمرکز این سرویس در مدت بین دو جنگ جهانی بر روی تهدیدهای جاسوسی بود که از جانب راستی ها (فاشیسم) و چپی ها (کمونیسم) می رسید. در طی جنگ جهانی دوم MI5 با موفقیت توانست عناصر دشمن را شناسایی کند، اطلاعات غلط به خورد دشمن دهد و از همه مهمتر به فرود هم پیمانان خویش در نرماندی درسال 4194 کمک کند. جنگ سرد دوران پرمشغله ای برای این سرویس بود چنانچه آنها باید عوامل اطلاعاتی دوجانبه ( جاسوسانی که به سازمان جاسوسی دشمن نفوذ می کنند) را شناسایی می کردند بویژه «پنج باشکوه»، گروهی از فارغ التحصیلان کمبریج که پست های حساسی را در دولت به دست گرفتند. هارولد کیم فیلبی نام آشناترین آنهاست. پس از افتادن پرده آهنین (پرده ای که اروپا را پس از جنگ جهانی دوم به دو قسمت تقسیم کرد) نگرانی اصلی MI5 ایرلند شمالی و تروریسم بین المللی بوده است.
ولی اکنون تمامی نگاه های این سازمان جاسوسی به سمت ایران است!!!

مدیریت شبکه “من و تو” که با انتخاب این نام عملا تعامل و ارتباط بیشتر را با مردم ایران خواستار است سیاست خود را پخش فیلم، سریال، اخبار، گزارش و برنامه‌های متنوع دیگر اعلام کرده است.
همچنین در تصویر تبلیغاتی که در سایت این شبکه قابل دسترسی است و روز افتتاح آن را اعلام می کرد، زن و مرد جوانی با پوشش زننده به هم خیره شده و الگوی انسان غربی را به نمایش می گذارند.

یاد آور می شود مخاطب هدف این شبکه مادران و زنان جامعه ایران است و در این راستا سعی شده است با چاشنی هایی از جمله آشپزی، طنز و حتی رقص به جذب مخاطب هدف خود بپردازند. استفاده از خوانندگان خارج نشین و کپی برداری از برنامه های شبکه های انگلستان دیگر استراتژی این شبکه است به نحوی که برنامه “بفرمایید شام” با خرید امتیاز آن از شبکه تلویزیونی آی تی وی سراسری (ITV Global) بریتانیا آماده پخش شده است. این شبکه با رویکردی کاملا ضد ایرانی حتی در تیتر یک اخبار سایت خود، خبری را با عنوان “پشتیبانی جمهوری خواهان از حملۀ نظامی به ایران” آورده که کاملا دست های چدنی از پشت دستکش مخملین آنرا هویدا می کند.

نکته بسیار تامل برانگیز اینجاست:سازمان جاسوسی MI5، مدیریت اصلی شبکه های من و تو یک و من و تو دو رابه خواننده متواری ایرانی، فائقه آتشین((گوگوش)) سپرده است.

در نگاه اول وقتی مخاطبین به تماشای مستندهای این شبکه مشغول می شوند، یکسری برنامه های آموزنده و پربار را میبینند که هیچگونه مغایرتی با اخلاق و جایگاه خانواده ندارد.ولی تمامی این مستندها مقاصد و تفکرات خود را آرام آرام و با آرامش تمام به خورد مخاطبین خود داده و تماشاگران را همراه و هم عقیده خود می کند.

مقاصد و تفکراتی که درون مایه آن عدم وجود خداست…!

به عنوان مثال زمانی که مخاطب در حال تماشای مستند تولید انسان در رحم مادر و تولد نوزاد است، در تمام طول برنامه دیالوگها و سخنان گوینده برنامه طوری تنظیم شده که مخاطب، آن برنامه را کاملاً علمی و واقعی بداند.زمانی که مخاطب چنین برداشتی داشته باشد زمان شلیک اهداف ضد اسلامی است.

“….. دانشمندان معتقد بودند زمانی که نوزاد در رحم مادر است توانایی چنگ زدن و در مشت نگه داشتن چیزی را نباید داشته باشد ولی دیده شده نوزاد در رحم مادر دست خود را مشت میکند. نوزاد میمون و گوریل نیز بلافاصله پس از تولد، موها و پشم های تن مادرش را چنگ میزند.چون ما انسانها گونه ای از میمونها بوده ایم که به مرور زمان تغییر پیدا کرده و تکامل یافته ایم، می توان گفت نوزاد انسان نیز بند ناف را چنگ زده و در دستش مشت می کند.

متن فوق تکه ای از گفته های گوینده برنامه مستند تولید و تولد نوزاد انسان بود.شاید در نگاه اول مخاطب پی به اهداف گوینده نبرد، ولی اینطور به مخاطب القا می شود که انسان در ابتدا به هیچ وجه به شکل انسان آفریده نشده است…!

در ادامه این مستند گوینده می گوید:

“….. هنوز دانشمندان نمی دانند که انسان چگونه آفریده شده یا بهتر بگوییم چگونه از میمون به انسان تغییر ماهیت داده است….. در بین دانشمندان اختلاف نظری وجود دارد مبنی بر اینکه چگونه و با چه تغییرات شیمیایی و محیطی شعور و درک میمونها تا این اندازه تغییر کند تا روزی موجودی تغییر یافته به نام انسان بتواند معادلات ریاضی را حل نماید…. “

و زمانی که برنامه به پایان می رسد مشاهده می کنیم مستند ! پخش شده توسط خود تیم شبکه من و تو ساخته شده است.

همچنین از شبکه من و تو یک، همزمان با ایام محرم سال 89 مجموعه سفرنامه های شخصی انگلیسی زبان پخش میشد.مردی میانسال که با چهره ای کاملاً غربی به عنوان توریست و محقق در ممالک اسلامی در جست جوی واقعیات معماری اسلامی بود.

در یکی از قسمتهای این برنامه که در شهر اصفهان ! ضبط و تهیه شده بود، محقق نقاشی های ساختمانها و عمارات باستانی اصفهان را تصویربرداری کرده بود و بر روی آنها صحبت میکرد.ازمیان آن همه معماری اصیل اسلامی و ایرانی موجود در اصفهان، نقاشی هایی با موضوعات میگساری و رقص و آغوش گرفتن را انتخاب کرده بود و چنین توضیح میداد:

در گذشته ایرانیان بسیار روشنفکر و اجتماعی بودند و در تمامی مهمانی هایشون شراب جزیی از سفره هایشون بود ! این را می توان از نقاشی های به جا مانده بر روی دیوار های عمارتهای این شهر فهمید. ولی با ورود اسلام به این سرزمین عقاید بسیار پیش پا افتاده و عجیب و غریبی ! در بین مردم دهان به دهان پیچید تا اینکه امروزه نمی توان در خانواده های ایرانی رنگی از آرامش و شادمانی های گذشته را دید ! .

در ادامه با نشان دادن تصاویری که بر اثر گذشت زمان کاملاً مخدوش و مخروب شده و نمی توان به درستی تصویر واقعی آن نقاشی های بر روی دیوار را دید گوینده ادامه میدهد:

“….. در زمان صفویه شاهان و پادشاهان اسلامگرای آن زمان چنان به مردم فشار می آوردند که کمتر کسی جرات ابراز علاقه نسبت به جنس مخالف و بیان کردن تمایلات جنسی را داشت ولی همانهایی که این چنین مردم را نهی میکردند خودشان فاسدان زورگویی بودند که از نقاشی های به جا مانده در بناهای اسلامی ! می توان دید زنان برهنه و ساقی جزیی جدانشدنی از محافل اینها بوده .

واقعاً چرا این چنین تهمت ها و دروغپردازی هایی را باید این شبکه به مخاطب خود ارائه دهد؟

در قسمتی دیگر از این سفرنامه، گوینده در حال نمایش مسجدی در کشور مغرب است و در مورد اهل تسنن و اهل تشیع این چنین می گوید:

“….. اهل تسنن معتقدند خلفایی به نامهای ابوبکر و عمر و عثمان جانشینان محمد بوده اند و این حق آن سه خلیفه بوده. ولی شیعیان صفوی ! معتقدند که جانشینی به داماد محمد، شخصی به نام علی باید میرسیده که آن سه خلیفه به صورت غیر قانونی این حق را از علی گرفته اند……. به نظر من و بسیاری از مردم اگه حکومت به علی می رسید اسلام دموکراسی را زیر پا میذاشت.با انتخاب ابوبکر و عمر و عثمان میتونم بگم این اولین و آخرین باریه که اسلام بر اساس دموکراسی عمل کرده…..”

در ادامه برنامه گوینده می گوید:

 شخصی مسلمان علی را میکشه و سالها بعد پسر علی به نام حسین برای خونخواهی پدرش قیام میکنه که اونهم ناکام میمونه و به دست مسلمانان دیگری کشته میشه !

و دیگر برنامه ی مشهور ان که در حال حاضر نیز نشر میشود و در بین ایرانیان واقعا مطرح شده برنامه کثیف و شیطانی اکادمی گوگوش میباشد که بعدا در مورد ان مفصل بحث خواهیم کرد.

(( از تمامی خوانندگان محترم بخاطر نوشتن مطالب فوق عمیقاً پوزش می طلبم ولی وظیفه خود دانستم که دیگران را از اهداف و ماهیت واقعی این شبکه “من و تو یک – من و تو دو” آگاه کنم. ))

این فقط گوشه بسیار بسیار کوچکی از گفته ها و ارائه شده های این شبکه تحت عناوین مستند و سفرنامه است.
مخاطبین کم سن و سال و نوجوان، بینندگانی که پیرامون مطالبی که توسط این شبکه گفته می شود مطالعه ندارند و ایرانیان مقیم خارج از کشور شاید به راحتی گفته های دروغ این شبکه ضد اسلامی و ضد ایرانی را باور کنند.

این شبکه اهدافی را دنبال می کند که توسط اربابان انگلیسی خود ابلاغ شده است.ایجاد تفرقه در بین فرقه های اسلامی، ایجاد گسیختگی شهوت و هوس بین جوانان فارسی زبان، ایجاد شکاف بین خانواده های ایرانی.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

31 پاسخ به “نقد و بررسی شبکه فارسی زبان من وتو (manoto)”

 1. مریم گفت:

  سلام
  واقعا راست میگید. کاش شما بتونید یه نقشی تو بیدار کردن یکسری هموطنان ساده دل داشته باشید. چیزهایی که بشون اشاره کرده بودین واقعا گوشه ی کوچکی از حرف هایی بود که اینها آهسته آهسته تو گوش مردم فرو میکنند. یه نفر حرف دل من رو زد. باور کنید همکلاسیهای من با کمال بی اطلاعی تمام گفته های این شبکه رو باور دارند.

 2. حاضرجواب گفت:

  هرموقع درباره ی تاثیر رسانه ها با همکلاسیهام صحبت میکنم واز تاثیر شبکه که های ماهوره ای وجنگ سرد ومدرنیسم وجنگ نرم وخیلی بلاهای دیگه حرف میزنم اونها حرف های من رو به سخره میگیرن وعده ای هم که میدونن وباور دارن باز هم به تماشای این برنامه ها میشینن ومیگن یه کاری میکنیم رومون تاثیر نذاره .به نظر من مشکل جامعه ما در خیلی از موارد به سخره گرفتن همه چیزه و البته لجبازی که باعث میشه فکر کنیم خودمون علامه ی دهریم

  • مهدی گفت:

   هر کسی مسول کرده های خودشه
   هر جا که دیدی حرفت خریدار نداره نباید خودتو خسته کنی
   ولی واقعیت اینه که اینا فراماسونای اعظمن
   همونایی که تو روایات ازشون به عنوان گمراه کنندگان تو آخر الزمان یاد شده
   قدرت افکار مردم دستشونه
   اللهم عجل لولیک الفرج

 3. مهدی گفت:

  کسی در مورد هویت این سایت اطلاعاتی نداره؟
  چون سایت گنگیه
  انگار شخصیه
  نباید فراموش کرد که اینترنت یه فضای مجازیه و نمیشه بهش اعتماد کرد
  اینترنت بزرگترین رسانه ی ارتباط جمعیه که خیلی تاثیر گذاره
  من تا هویت این سایت معلوم نشه بهش مشکوکم.

  • سعید گفت:

   هویت این سایتو میتونی از مطالبش بفهمی ، مطالبی که میگه واقعا درست و قابل بررسیه پس هر مطلب رو تو هر سایتی خوندی ببین اول قابل بررسی هست یا فقط محملاته بعد به هویت سایت پی میبری .

 4. vahid گفت:

  چه فایده داره این حرف ها وقتی جوانان ما بی اطلاع به هر مطلب وسخنی که ازدهن اینها درمیاید گوش وباورمیکنند وکم کم عقایدشون تغیر میکنه وبه سمت راهایی میروند که انها میخواهند مادرمورد هیچیز اگاهی نداریم

 5. سپهر گفت:

  با سلام . مذهبی نیستم ولی به شدت روی ایلومیناتی بودن اون حرامزاده ها حساسم و یکی از طرفدار های سرسخت توپاک و من هر لحظه ی زندگیم با آهنگ های اون میگذره … اکثر شرکت ها ایلومیناتی هستند … خواهش می کنم در مورد تک تک شرکت ها یا اشخاص تحقیق کنید . این سایت هم با این مطالب کم ولی بسیار مفید خیلی می تونه تاثیر گذار باشه …

  به امید روزی که دو چشم باز باقی بمونه و فقط اتحاد مردم هست که می تونه کار ساز باشه

 6. عبدالرحمان گفت:

  جمعیت هفتاد میلیونی ایران،دوش به دوش تمام مسلمانان جهان،سلاح ایمان در دست ، روزی هفتاد بار : یا رب نعوذ بک من همزات الشیاطین و نعوذ بک رب ان یحضرون .

 7. محمدرضا گفت:

  والا تو یکی از اخباراشون میگفتن نعوضم بالله “پیامبر اینا دخالت کرده و اسلامو وارد ایران کرده” آخه بی شعور که دوتا کتاب نخوندی بگو ببینم همین غربی ها بعد از اینکه کریستف کلمب اونجا رو کشف کرد چه دینی داشتن؟ حیوان پرستی و . . . خلاصه یکتا پرست نبودن. 2.مسیحیت که از فلسطین بود شما چرا مسیحی شدید؟. 3. کسی که(منوتو) نمیخواهد جلوتر از نوک بینی خود چیزی را ببیند این مزخرفات را می گوید؟
  4.شما(منوتو) دردتون حجابه و منم میدونم و خودتونم خوب میدانید و همه هم میدانند شما با حجاب مشکل دارید و خیلی هم در برنامه هایتان حجاب رامسخره کرده اید. خوب اولا ما ایرانیها غیرت تو خونمونه(بجز بعضی خود فروخته ها) و هشت سال این غیرت رو به دنیا نشون داد و شما نمیتونید به همین سادگی این غیرت رو از بین ببرید. شما میخواهید همانند کشورهای غربی همجنسگرایی در ایران رواج یابد و ازدواج های همجنسی مجاز شود؟ خیر. . ..

 8. ارمين گفت:

  هههه خوشم مياد خوب ميتونيد مخ مردم رو بزنيد:-)از اينكه خوب ميتونيد دروغ سر هم كنيد هم خوشم اومد:)

 9. سام گفت:

  ب شدت از این شبکه های ضدایرانی متنفرم.بنده خدایی با گوش دادن ب سخنرانی های استاد رائفی پور اصلأ ی آدم دیگه ای شد وبااین شبکه های ضداسلامی مخالف شده

 10. محمد گفت:

  سلام منم موافقم با اینکه زیاد مذهبی نیستم اما به این سیاست ها اعتقاد دارم و اهل ماهواره نیستم

 11. رضا گفت:

  با پوزش مطلبتون پر محتوا و کامله ولی خیلی طولانی و سنگینه . یک صفحه طولانی حوصله خواننده را سر میبره در ضمن برای همچین مطلب مهمی فونت ریزی به کار بردین که در پاراگراف سوم چهارم ممکن است خستگی چشم برای خواننده مطلب ایجاد کند و ادامه ندهد
  لطفا به وب خودتون هم بازدید کنید

 12. راما گفت:

  “لعنت خدا بر شبکه منو تو. که تمامی عواملش فاحشه، ایلومینات، شیطان پرست و متجاوز هستند.” خواهشمندم این را به گوششان برسانید… اگر کسی خدایی نکرده!!! از طرفداران آن شبکه شیطانیه.

 13. احسان گفت:

  با سلام، من خودم روزهای اولی که این شبکه(منو تو) برنامه پخش می کرد مستند هاشو می دیدم.مثلا توی این مستندها روی تئوری تکامل داروین خیلی مانور می دادن و با بمباران ذهن مخاطب بوسیله شواهد علمی سعی بر القاء تفکر اومانیستی از نتیجه گیری این نظریه که انسان ادامه تکامل میمونهاست داشته و داره.
  خیلی ها هم حرفهاشون رو باور می کنن و به ماتریالیسم و اومانیسم رو میارن که نتیجه ای جر
  سقوط روح انسان نداره.
  کلا فریب بخش جدایی ناپذیر از سیستم شیطانی ایلومناتی بوده و امروزه روز با استفاده از رسانه ها شدت زیادی گرفته.
  آگاهی دادن به دیگران می تونه کمک زیادی بکنه
  اونهایی که از وجود این برنامه فریب جهانی باخبر شدن وظیفه دارن در حد وسع و توان به بقیه هم اطلاع رسانی کنن.

  • poia گفت:

   اگه میتونی نظریه داروین رو رد کن.

   • admin admin گفت:

    خیلی مطلب در این مورد گداشتیم . حالا جدا شما اعتقاد داری جدّت میمون بوده !!!

   • ZAHRA گفت:

    هیچ کس ادعا نمیکنه نطریه داروین کاملا غلطه ولی ویژگی نطریه متغییر بودنشه. و قطعا کل این نظزیه بی عیب و نقص نیست. یه دوره زمانی هم میگفتن اگه میتونی نطریات سقراط و افلاطون رو رد کن.میبینین که خیلی از نطریات اونها هم رد شد!!

 14. کیا گفت:

  من یک جوان ۲۳ساله چرا باید بعد چندسال دیدن ای شبکه این موضوعاتو بفهمم اطلاع رسانی ضعیف ممنون از زحمات شما

 15. سجاد گفت:

  با سلام
  به نظر بنده تاریخ مصرف این شبکه با وجود این سیل رسوایی هایشان به اتمام رسیده
  الآن خیلیا دیگه این شبکه رو که ماهیتی صهیونیستی داره نگاه نمیکنن

  البته رسانه ی ما هم کارش خوب بوده، بعنوان مثال درحال حاضر یکی از شبکه هایی که سرگرمی زیادی داره شبکه نسیم و صد البته برنامه “خندوانه” هست

  **اللهم عحل لولیک الفرج**

 16. یک نفر گفت:

  اگه این ماهواره ها نبود ما همیشه در ارامش بودیم

 17. غزل گفت:

  خوب این نصف ماجراست
  شاید رسانه های داخلی باید تکونی به خودشون بدن

 18. بنده خدا گفت:

  لعنت خدا بر شیطان و همه شیطان پرستان،همجنس گراها و … الهم عجل لولیک الفرج

 19. S M. A گفت:

  آقا دسخوش. واقعيت همينه كه گفتي
  اما وزارت اطلاعات و سپاه بزودي نسخه همشونو ميپيچند
  مارمولك كه ميگن به همينا بايد گفت

 20. سعید گفت:

  اول ک شبکه پر محتوا و خوبی یه
  دوم اگه صداوسیما بجای تعصبای مفت ک ب قیمت از دست دادن محاطبین داخل شد ۱۰درصد شبکه های ماهواره ای برنامه عامه پسند میساخت(البته اگه تندروها اجازه شو میدادن) الان نمیخواست نگران شبکه های خارجی میشدین. مشکل از خودمونه و از ماست ک برماست. و بهتره بجای یک طرفه قضاوت کردن ک اسلام خودتون حرام دونسته و اون شبکه ها نیستن و نمیتونن ک به اتهامات شما جواب بدن بریم و سعی در جبران گذشته و ساخت برنامه های عامه پسند و پر محتوا کنیم نه یه مشت برنامه های کلیشه ای و بدرد نخور

 21. بغض خاموش گفت:

  بابا اینا رو بذار کنار شبکه جم و فارسیی وان یه طرف …. مخصوصا جم که امان از خانواده های ایرانی به خصوص دختران و مادر ها رو بریده .
  لامصبا دیگه کاری دارن میکنن شرم و حیا و احترام به کل ریشه کن بشه به جاش خیانت و خیلی چرت و پرت عادی بشه

 22. وحید گفت:

  سلام و درود
  اگر بدنبال این هستید که مخاطب حقایقی دنبال کنه نیازی به دروغ نیست!

  شما اینطوری باعث میشید فکر کنه بخاطر یک دروغ شما همه اون 99 قسمت دیگه کذب هستند

  در نقاشی ها بجا مانده از عصر صفوی اینگونه تصاویر از رقص زنان و …به وضوح وجود دارند.

 23. پویا گفت:

  میدانستید که این کانال با چه برنامه ای در روز های اول شروع بکار کر . سیرک دوسلی » یا همان سیرک آفتاب و دوتا از شاخص ترین اجرا ها را گذاشت کیودم و الگریا » اگر کسی خیلی دوست داشت بدون درباره این دو اجرا همان بگم که کیودم ماجرای بچه ای که نظاره گر اتفاقاتیست که در دنیا در حال اتفاق افتادن هست و خوش هم بخشی از این کنترل ذهن و … هست اما الگریا تاریخچه به قدرت رسیدن و انتخاب شدن رهبران مخالف با یکتا پرستی را نشان میده همان خاندان های فعلی را و…

 24. محمد گفت:

  من وقتی اون مستند در مورد تولد انسان رو دیدم ماهوارمونو بامچکش داغون کردم انداختم تو خرابه جای خونمون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *