ناامیدی عراق ازآمریکا؛جنگ با داعش به کمک روسیه

ناامیدی عراق ازآمریکا؛جنگ با داعش به کمک روسیه
بسم الله الرحمن الرحیم
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

ناامیدی عراق ازآمریکا؛جنگ با داعش به کمک روسیه:

وزیر کشور عراق گفت: بغداد در زمینه تامین سلاح و مهمات برای مقابله با “داعش” نیازمند حمایت روسیه است چون حمایت آمریکا برای پیروزی بر این گروه تروریستی کافی نیست.
 به نقل از پایگاه اینترنتی “جریده الاخبار”، “محمد سالم الغبان” خاطرنشان کرد، روسیه می تواند در زمینه هایی چون تعقیب داعش، ارایه اطلاعات جدید درباره وضعیت این گروه تروریستی و همچنین در خصوص تامین سلاح و مهمات به ما کمک کند زیرا برای نبرد با تروریست ها به سلاح های مختلف نیاز داریم و نمی توانیم در این زمینه تنها به یک کشور تکیه کنیم.
وزیر کشور عراق افزود: در خصوص آموزش ارتش و پلیس به حمایت نیاز داریم به همین دلیل می توانیم در زمینه های مختلف با روسیه همکاری کنیم، روسیه همچنین می تواند در سطح بین المللی در زمینه مواضع سیاسی از ما حمایت کند.
وی خاطرنشان کرد، حمایت آمریکا برای پیروزی عراق بر گروه تروریستی داعش کافی نیست.
تحویل موشک های جدید روسی
یک منبع وزارت دفاع عراق که خواست نامش فاش نشود، نیز گفت: ارتش عراق در یک هفته آینده سلاح و موشک های جدید از روسیه تحویل خواهد گرفت.
وی افزود: این محموله شامل 42 توپ لیزری حرارتی و موشک انداز ضد زره جدید، 50 زره پوش بسیار قوی در برابر موشک و بمب است که قادر به حمل 12 نفر همراه با راننده و دوربین می باشد.
این منبع نظامی گفت: ماموریت تجهیزات جدید ورود به عمق منطقه دشمن با هر آتشباری، کشف مین، بمب و شلیک موشک های حرارتی همراه با مهمات و دیگر تجهیزات آن است.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *