موشک آمریکایی تاو؛ راز پیشروی تکفیری‌ها در «ادلب» سوریه

موشک آمریکایی تاو؛ راز پیشروی تکفیری‌ها در «ادلب» سوریه
بسم الله الرحمن الرحیم
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

موشک آمریکایی تاو؛ راز پیشروی تکفیری‌ها در «ادلب» سوریه:

گروه‌های تکفیری با مجهز شدن به موشک پیشرفته ضد تانک توانسته‌اند پیشروی‌های گسترده ای را در استان «ادلب» سوریه داشته باشند.
گروه‌های تکفیری در حمله به شهر «جسر الشغور» از 300 موشک ضد تانک تاو استفاده کردند که هزینه 9 میلیون دلاری را بر دست این گروه‌ها گذاشت.
بر اساس گزارش سایت ابنا، گروه‌های تروریستی همچون جبهه النصره، جند الشام و جند الاقصی در حمله به شهر «جسر الشغور» با استفاده از موشک تاو، اهداف ثابت و متحرک ارتش سوریه همچون تانک ها، نفربرها و خطوط دفاعی را هدف قرار دادند.
این درحالی است که آمریکا ادعا می‌کند این موشک پیشرفته را در اختیار گروه‌های معتدل(!) قرار داده است، اما در نهایت این سلاح پیشرفته به دست جبهه النصره افتاد و این گروه تکفیری از این سلاح پیشرفته برای هدف قرار دادن تانک‌های ارتش سوریه استفاده می‌کند.

گفتنی است، موشک آمریکایی تاو نوعی موشک هدایت شونده ضد تانک است که از دهه هفتاد میلادی تاکنون تولید می‌شود. این موشک یکی از بهترین موشک‌های ضد تانک جهان است که هنوز در ارتش ده‌ها کشور جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین برد مفید موشک تاو تا سه کیلومتر است که توان نفوذ تا هشتاد سانتی متر زره را نیز دارد.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

2 پاسخ به “موشک آمریکایی تاو؛ راز پیشروی تکفیری‌ها در «ادلب» سوریه”

  1. مدافعان حرم گفت:

    دهلاویه خودومون اگه اشتباه نکنم تا ۱۲۰ سانتی متر زره وارد میشه؟از نظر آمریکا(شیطان بزرگ) معتدل یعنی کسی که مسلمان نباشه و کاملا هم تشنه به خون مسلمانان باشه.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *