منابع دیپلماتیک: فرار 4 هزار سرباز سعودی

منابع دیپلماتیک: فرار 4 هزار سرباز سعودی
بسم الله الرحمن الرحیم
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

منابع دیپلماتیک: فرار 4 هزار سرباز سعودی:

منابع دیپلماتیک اروپایی از فرار 4 هزار سرباز سعودی از مناطق مرزی عربستان با یمن خبر دادند.

روزنامه “گلوبال ریسرچ” به نقل از این منابع اروپایی در ریاض تأکید کرد که این افراد پس از افزایش درگیری‌ها با قبایل یمنی در مناطق مرزی، از یگانهای خود گریخته‌اند.
این روزنامه خاطرنشان کرد، سرویسهای اطلاعاتی غربی به اطلاعاتی دست یافته‌اند که از فرار جمعی سربازان عربستانی از یگانها و پادگانهای مرزی با یمن حکایت دارد؛ و مسؤولان سعودی در حال سرپوش گذاشتن بر این ماجرا هستند.
بر اساس این گزارش، رصد تماسهای بین فرماندهان نظامی سعودی بیانگر آن است که بیش از 4 هزار سرباز سعودی از مناطق مرزی گریخته‌اند، و این تعداد در دیگر یگانهای ارتش و نیروهای گارد ملی به 10 هزار نفر می رسد.

1. آیۀ «إِذْ یُوحی‏ رَبُّکَ إِلَى الْمَلائِکَةِ أَنِّی مَعَکُمْ فَثَبِّتُوا الَّذینَ آمَنُوا سَأُلْقی‏ فی‏ قُلُوبِ الَّذینَ کَفَرُوا الرُّعْبَ فَاضْرِبُوا فَوْقَ الْأَعْناقِ وَ اضْرِبُوا مِنْهُمْ کُلَّ بَنانٍ».این آیه در جنگ بدر نازل شد. خداوند به ملائکه هایی که برای یاری اهل بدر فرستاده بود وحی نمود، من یاور شما هستم، مسلمانان را در جنگ با کفار ثابت قدم نمایید و به آنان بگویید من در دل های کافران قریش ترس و وحشت می اندازم. این وعدۀ الاهی به اهل ایمان سبب شد تا دل های مؤمنان قوى گردد و امنیّتى از جانب خداوند براى آنها حاصل شود.انفال، 12

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *