مجموعه فیلم های دروازه ی ستاره ای

مجموعه فیلم های دروازه ی ستاره ای
بسم الله الرحمن الرحیم
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ
مجموعه فیلم های دروازه ی ستاره ای پروژه ایست که از سال 1981 کلید خورده است و اخرین سری این مجموعه فیلمی با عنوان : 
دروازه ی ستاره ای شماره 101 : مصاحفه با دکتر دنیل جانسون 

دروازه ی ستاره ای به معنای ارتباط با خدایان است که در دوران باستان مورد ستایش و پرستش قرار میگرفتند .هر چند الهه پرستی در اکثر فرهنگ های قدیمی همچون یونان و روم و چین و ایران و مصر و … وجود داشته و شواهدی محکم نیز دلیلی بر اثبات این مدعاست . 

—اولین موردی که در مورد این فیلم ها بحث بر انگیز و جذاب به نظر میرسد مقوله ی فضایی بودن خدایان دوران باستان است که اولین بار توسط اریک وان دانیکن در کتاب ارابه ی خدایان مطرح شد که این کتاب پرفروشترین کتاب در امریکا و المان و …دز زمان خود شده است . هر چند این فرضیه جالب و جذابیست اما نکاتی در کتاب مطرح شده که به راحتی میتوان ایدوئولوژی فضایی بودن خدایان را رد کرد . 
برای رد فضایی بودن خدایان میتوانید به کتاب ارابه ی بی خدایان مراجعه کنید که تمامی موارد مطرح شده توسط دانیکن را باطل کرده است .

—دومین مورد بحث خود دروازه ی ستاره ای در این فیلم است که باز این مورد در کتاب گذرگاه خدایان(1981) توسط دانیکن مطرح شد و در همان سال بود که اولین فیلم با موضوع وسیله ای برای ارتباط با خدایان یا همان دروازه ی ستاره ای مطرح شد در واقع میتوان گفت پشت تمام این فیلم ها و سریال های هالیوودی و امریکایی کسی نیست جز تفکرات اریک ون دانیکن !

هر چند دروازه ی ستاره ای تنها فیلمی نبود که تفکرات دانیکن نشات میگرفت و در سال 1982 با چاپ کتاب خدایان و طرح با شکوه آنها فیلمی با عنوان ترنسفورمرز مطرح شد که در ان پرایم ها خدا بودند.
فیلم تغییر دهنده های 2 رو قبلن بسیار اجمالی و نمادین بررسی کردیم و به اثبات اینکه 7 پرایم به معنای خدایان است پرداختیم و در فیلم تغییر دهنده های 3 ادعای حقیر کاملا توسط سازندگان فیلم تائید شد و دوبار در فیلم اشاره به اینکه پرایم ها خدا هستند میشود .
نکته ی حائظ اهمیت زیر سوال بردن و توهین کردن به تمامی پیامبران الهی در این فیلم است چرا که در فیلم تغییر دهنده ها : نیمه ی تاریک ماه سه بار اعلام میشود که سم نقش اول این فیلم پیامبر است و به همین راحتی به تمامی پیامبران توهین میشود .

نتیجه گیری : عملا ایدوئولوژی خدایان فضایی طرحی کاملا رد شده است و در خود امریکا نیز کتاب های اخیر دانیکن با استقبال خوبی روبرو نمیشوند و این نشان از این دارد که مردم متوجه دروغ های وی شده اند .

سوال :اگر این الهه ها و خدایان فضایی نیستند چه چیزی باعث پرستش انها میشده ؟ 
دو پاسخ برای این سوال وجود دارد 
1.اسطوره هایی ک از ذهن مردم ان زمان تراوش میکرده 

2.جن 

پاسخ اول مسلما پاسخ جامعی است ولی نمیتواند به این سوال پاسخ دهد که چگونه اهرام مصر با خرافات ساخته شدند ؟ یا بقیه سازه های عجیب و غریب گذشته که به آنها نمیپردازیم .

پاسخ دوم عملا شجاعانه تر و کارآمد تر است !(به نقل از مستند ظهور )

هر چند با این دید که جن ها متهم به موجود فضایی بودن هستن نمیتوان دید کاملی نسبت به این قضیه داشت و لازم است به بحث سیاست فضایی و استعمار فضایی پرداخته شود تا پاسخی کامل برای این فیلم ها و ایدوئولوژی ها داشت . 

هدف از ایدوئولوژی خدایان فضایی چه بود ؟ 

1.رد تمامی پیامبران الهی 
2.رد خدا 
3.پوششی عامیانه برای جلب عموم مردم به برنامه های فضایی 
4.استعمار فضایی (برای اینکه بحث برای دوستا ن ملموس تر شود به ماهواره های جاسوسی توجه بیشتر کنید و اینکه براحتی میتوان یک کشور را به راحتی مورد رصد قرار داد)

 
 
 
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

2 پاسخ به “مجموعه فیلم های دروازه ی ستاره ای”

 1. محسن35 گفت:

  سلام
  ببینید آنچه که ما موجود فضایی ترجمه می کنیم،alien هست که به ترجمه دقیق تر یعنی بیگانه.موجود بیگانه.باز بیگانه در زبان ما منفی است.بهتر بگیم موجود غریبه یا ناشناخته.که دقیقا با واژه جن تناسب دارد.
  انیمیشن فرار از سیاره زمین به طرز خیلی جالبی بیان می کنه که هیچ کس به تکنولوژی و قدرت نرسید مگر با کمک و فکر ما.یعنی خیلی خیلی جالب نشون داد.از رسانه ها و شبکه های اجتماعی گرفته تا اپل و غیره.جالب اینکه تو این انیمیشن نشان دادند که امریکاست که از این موجودات بیگانه یا بهتر بگم اشناخته استفاده می کنه.

 2. !!!!!!!!!!!!! گفت:

  کل حرفاتون در تناقضه .
  اولا علت عدم فروش کتابهای فن دانیکن اینه که سالهاست کتابی ننوشته!
  دوما در فیلمهای دروازه ستاره اون موجوداتی که میبینن خدا نیست و بارها تاکید میشه اون موجود فضایی با دروغ به مردم قبولوند که خداست
  سوما قهرمان داستان اون موجود فضایی مثلا خدا رو در پایان فیلم میکشه
  چهارما جن !!!!!!!!!!!!!!واقعا ؟!!!!!
  چن سالته رفیق ؟!!!
  احتمالا یه مستند ظهور یا یه چیزی مثل کد داوینچی دیدی جوگیر شدی
  سعی کن کمی منطقی تر باشی و مطالعه کنی
  منابع هر دو طرف رو هم مطالعه کن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *