فرار سعودی‌ها از پادگان‌ها در پی اسارت 4 تفنگدار

فرار سعودی‌ها از پادگان‌ها در پی اسارت 4 تفنگدار
بسم الله الرحمن الرحیم
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

فرار سعودی‌ها از پادگان‌ها در پی اسارت 4 تفنگدار:

با فرار افسران و تفنگداران سعودی از پایگاه نظامی “جلاح”، این پایگاه سعودی که در استان نجران واقع شده است، به دست مبارزان یمنیِ قبیله همدان بن زید افتاد.
با پیشروی مبارزان قبایل یمنی به سمت استان جیزان در عربستان، شمار زیادی از عناصر ارتش سعودی از پایگاه های مرزی فرار کردند.
پایگاه خبری المنار تاکید کرد که با تسلط قبایل یمنی بر 8 پادگان نظامی و اسیر کردن 4 تن از تفنگداران سعودی، اکثر پادگان های مرزی سعودی خالی شدند.
پیش از این منابع یمنی فاش کرده بودند که یکی از پادگان های سعودی، چهارشنبه شب به دست نیروهای قبایل یمنی در منطقه نجران واقع در جنوب عربستان سعودی افتاد و قبایل یمنی توانستند قرارگاه تیپ هفتم ارتش سعودی را با تمام مهمات نظامیِ آن، تصرف کنند.
منابع یمنی تاکید کردند که مبارزان یمنی، در حال گلوله باران شماری از پایگاه های نظامی در عربستان سعودی از جمله فرودگاه نجران و پادگان اللجم و قرارگاه نجران و پایگاه نظامی گارد ملی و قرارگاه تیپ 127 نیروی هوایی هستند.
پیش از این، مبارزان قبایل یمنی، از سمتِ “بکیل” وارد اراضی عربستان سعودی شدند و 6 پادگان ارتش سعودی را تصرف کردند.
از سوی دیگر، ارتش سعودی، در واکنش به این اسارت سربازان و تصرف پادگان هایش، به بمبارانِ دیوانه وار و بی هدفِ مناطق مرزی پرداخت و دو حمله هوایی نیز به مناطق القفل و الصمع در حومه صعده انجام داد.
حملات قبایل یمنی، علاوه بر تعطیلی مدارس در نجران، به لغو پروازهای فرودگاه نجران و دیگر مناطق مرزی عربستان و قطع اینترنت در برخی مناطق جنوب عربستان برای جلوگیری از انتشار اخبار خسارت های سنگین ارتش سعودی منجر شد.
واکنش قبایل یمنی، پس از آن آغاز شد که عربستان سعودی و کشورهای ائتلاف، در مدت 42 روز، هزاران زن و کودک و غیرنظامی یمنی را به خاک و خون کشیدند.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *