دوستان لطفا بخونید تا بفهمید پشت پرده جهان چه کسانی هستند البته این اماری هست که خودشون اعلان کردن و واقعیت قضیه خیلی بیشتر ازین ارقام هست

دوستان لطفا بخونید تا بفهمید پشت پرده جهان چه کسانی هستند البته این اماری هست که خودشون اعلان کردن و واقعیت قضیه خیلی بیشتر ازین ارقام هست
بسم الله الرحمن الرحیم
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

دوستان لطفا بخونید تا بفهمید پشت پرده جهان چه کسانی هستند البته این اماری هست که خودشون اعلان کردن و واقعیت قضیه خیلی بیشتر ازین ارقام هست:

سازمان امداد‌رسانی بین‌المللی آکسفام در تازه‌ترین گزارش خود برآورد کرده است که تا سال ۲۰۱۶ میلادی، ۱% از متمول‌ترین افراد دنیا بیش از ۹۹ درصد از کل مردم جهان، صاحب ثروت خواهند بود.
بررسی های این سازمان بریتانیایی نشان می دهد که سهم این یک درصد از کل ثروت های جهان در سال ۲۰۰۹ میلادی، ۴۴ درصد بوده که این میزان در سال ۲۰۱۴ میلادی به ۴۸ درصد رسیده است.
این گزارش همزمان با برگزاری اجلاس جهانی اقتصاد در داووس منتشر شده است. در این اجلاس سالانه، مقام های عالیرتبه سیاسی و اقتصادی و همچنین بانکداران بزرگ جهان حضور دارند.
وینی بیانیما، مدیر اجرایی موسسه بین المللی اکسفام، گفت که او از این فرصت استفاده خواهد کرد تا از شرکت‌کنندگان برای کاهش فاصله بین ثروتمندان و فقرا درخواست کمک کند.
خانم بیانیما با انتشار بیانیه ای گفت: “ابعاد افزایش نابرابری در سطح جهان سرسام آور است.”
به گزارش آکسفام ، میانگین ثروت هر عضو این گروه ثروتمند جهانی (یک درصدی ها) ، معادل ۲.۷ میلیارد دلار ( ۲.۳ میلیارد یورو ) است.
بر اساس این گزارش افزایش تمرکز ثروت در دست های این گروه از ثروتمندان، بدنبال شروع رکود عمیق جهانی از سال ۲۰۰۸ میلادی ، شکل خطرناک تری به خود گرفته و نیاز به اصلاح دارد.
بگزارش آکسفام ، میانگین ثروت هر عضو این گروه ثروتمند جهانی (یک درصدی ها) ، معادل ۲.۷ میلیارد دلار ( ۲.۳ میلیارد یورو ) است.

Capture

او در ادامه گفت ادامه این روند برای نخبگان جامعه دیگر بدون هزینه نخواهد بود. اگر نابرابری ادامه پیدا کند، روند مبارزه با فقر دهه ها به عقب می افتد، فقرا نسبت به گذشته دو برابر آسیب می‌بینند و این مسئله در نهایت موجب کاهش رشد اقتصادی می شود.
به گفته مدیر اجرایی موسسه آکسفام ، تمرکز ثروت موجب حذف مردم عادی از صحنه و عدم توجه به منافع آنان خواهد شد.
موسسه آکسفام سال گذشته میلادی و همزمان با نشست داووس نیز در گزارشی با اشاره به افزایش شکاف بین ثروتمندان و فقرای جهان گفته بود که نابرابری مدتهاست از کنترل خارج شده و دارایی هایی ۸۵ نفر از ثروتمندترین افراد جهان، معادل ۳.۵ میلیارد نفر از مردم فقیر جهان است.
اما به گفته این موسسه حقایق اکنون از این هم ناخوشایندتر است زیرا دارایی هایی ۸۰ نفر از ثروتمندترین افراد جهان، معادل ۳.۵ میلیارد نفر از مردم فقیر جهان است
به گزارش این موسسه ، این در حالی است که در سال ۲۰۱۰ میلادی، ثروت ۳۸۸ تن از ثروتمندترین افراد جهان، معادل ۳.۵ میلیارد نفر از مردم فقیر جهان بود.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *