دعوت به قتل شیعیان توسط خطیب وهابی عربستان

دعوت به قتل شیعیان توسط خطیب وهابی عربستان
بسم الله الرحمن الرحیم
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

دعوت به قتل شیعیان توسط خطیب وهابی عربستان

خطیب وهابی عربستان با ذکر نام “رافضه” (شیعیان) در کنار “کمونیست ها، یهودیان و مسیحیان” جملۀ خود را این طور ادامه می دهد:

“خداوندا! برادران مجاهد ما را برای قطع گردن آنان یاری فرما”!

جالب آن که اربابان این مبلغ تکفیری در دربار آل سعود، برای خوش خدمتی به صهیونیست ها از هم سبقت می گیرند و برای اثبات خوش خدمتی به سردمداران جهان مدعی مسیحیت در اروپا و آمریکا، از هیچ کوششی فروگذار نمی کنند؛ اما در خطبه های فرمایشی و از پیش تعیین شدۀ سخنرانان مساجد عربستان، نام یهودیان و مسیحیان در کنار شیعیان قرار می گیرد تا توهینی به پیروان اهل بیت و مجوزی برای حمله تروریستها به آنان باشد.

با تشدید فراخوان های تکفیری وهابی ها علیه شیعیان در ماه های اخیر، مساجد پیروان اهل بیت (ع) در عربستان به طور فزاینده ای مورد حمله عناصر مسلح قرار می گیرد که آخرین آن حمله تروریستی روز جمعۀ گذشته به حسینیه ای در شهر سیهات استان قطیف و حمله به مسجدی در محله العنود در دمام واقع در شرق عربستان؛ همزمان با برگزاری مراسم آیین سوگواری سالار شهیدان امام حسین (ع) در حسینیه ها و مساجد شیعیان است. منابع سعودی شهادت 5 نفر و مجروح شدن 9 نفر را در حمله اخیر تروریستی به حسینیه مزبور تأیید کرده اند.

گروه تروریستی داعش مسوولیت حمله شهر سیهات را بر عهده گرفت. به دنبال سخنان تحریک آمیز مبلغان سعودی، شیعیان عربستان که بیشتر در شرق این کشور زندگی می کنند، بارها هدف حملات تروریستی تکفیری ها قرار گرفته اند و این در حالی است که مقامات سعودی با سکوت و تایید آشکار یا مخفی، تروریست ها را برای افزایش این اقدامات وحشیانه تشویق می کنند.

داعش در اردیبهشت ماه گذشته، چند بمب را خارج از حسینیه ای در شهر دمام منفجر کرد. یک هفته پیش از آن نیز در حمله انتحاری داعش به مسجد شیعیان در حین ادای نماز جمعه در شهرک القدیح، 20 نفر شهید شدند.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *