دست و پا زدن عربستان در باتلاق یمن

دست و پا زدن عربستان در باتلاق یمن
بسم الله الرحمن الرحیم
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ
دست و پا زدن عربستان در باتلاق یمن:
فعال عربستانی که در شبکه های اجتماعی با نام “مجتهد” شهرت یافته است، گفت: دست رد پاکستان به سینه مقام های سعودی، باعث شده که عربستان به طور جدی به اجرای شرایط مصر برای اعزام نیرو برای جنگ در یمن فکر کند.

این فعال سعودی که به علت افشای مسائل پشت پرده خاندان حاکم بر عربستان در شبکه های اجتماعی بسیار مشهور شده است، افزود: مخالفت پاکستان با مشارکت در تجاوزگری عربستان علیه یمن، “محمد بن سلمان” وزیر دفاع این کشور را وادار کرده که به طور جدی به شرایط مصر برای اعزام نیرو برای مشارکت در جنگ علیه یمن، فکرکند.

بر اساس یادادشتی که مجتهد در صفحه کاربری خود بر روی توییتر منتشر کرد، شرایط مصر برای اعزام نیرو، در پرداخت مبالغی تجلی می یابد که “سیسی” از عربستان می خواهد آن را از قبل پرداخت کند.

مجتهد همچنین فاش کرد که “محمد بن نایف” ولیعهد عربستان در قانع کردن اردوغان رئیس جمهوری ترکیه به سرمایه گذاری نکردن در ایران پس از برداشته شدن تحریم ها، شکست خورده، زیرا نتوانسته است پیشنهادهایی بهتر از پیشنهادهای ایرانی ها به وی ارائه کند.

این فعال عربستانی افزود: محمد بن نایف از طریق اردوغان به ایرانی ها پیام داد که برای تفاهم پشت پرده با آنها در خصوص یمن و برای پایان دادن به این بحران آماده است.

وی خاطرنشان کرد که محمد بن سلمان از مشتاقان تجاوز به یمن بوده و هدف او از این اقدام تقویت پایگاه مردمی و سرعت بخشیدن به تحقق آرمان هایش بود.

مجتهد در پایان می نویسد: به نظر می رسد که حمله به یمن بیشتر از آنچه تصور می شد، ادامه داشته باشد و به همین علت سلمان برای حل وفصل سریع آن تلاش می کند.

جنگنده های عربستانی به کمک ارتش 10 کشور عربی منطقه به غیر از (عمان) از ششم فروردین و در حمایت از عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن اقدام به بمباران مناطق مسکونی، کارخانجات و تاسیسات حیاتی و پادگان های نظامی یمن کرده اند که در اثر آن تاکنون حدود یکهزار شهروند یمنی که اکثر آنان کودک و زن هستند کشته شده و دهها هزار نفر دیگر نیز زخمی شده اند.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *