خلیج فارس

خلیج فارس
بسم الله الرحمن الرحیم
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

خلیج فارس:

امارات با کمک یکی از موسسات وابسته به سازمان جاسوسی بریتانیا، کتابی بزبان انگلیسی در تحریف تاریخ سه جزیره ایرانی در خلیج فارس را در لندن بچاپ رساند!

روز جمعه در امارات از کتابی نوشته شیخ خالد بن سلطان بن زاید آل نهیان (از بستگان خاندان سلطنتی امارات) رونمایی شد. در نمایشگاهی برای رونمایی این کتاب، نماینده شیخ امارات، هارولد واکر، سفیر پیشین انگلیس در امارات و مایکل کلارک، رئیس “انستیتو سلطنتی خدمات متحده” در لندن که کتاب را بچاپ رسانده است، حضور داشته اند. 

RUSI “انستیتو سلطنتی خدمات متحده”، موسسه انتشارتی این کتاب، یک اندیشکده امنیتی و دفاعی وابسته به سازمان جاسوسی بریتانیا میباشد. (2) مدیر عامل این اندیشکده “پرنس ادوارد، دوک ِ کنت” پسرعموی ملکه انگستان می باشد!

هرولد واکر و مایکل کلارک که بتازگی از سوی دانشگاه کینکز لندن، به او درجه دکتری افتخاری برای “عمق اطلاعات او از منازعه بین ایران و امارات[!]” داده است، از نویسنده کتاب سپاسگزاری کرده و آنرا کمک بزرگی در حل اختلافات بسود امارات خواندند!؟

به احتمال زیاد این کتاب زیر نظر مایکل کلارک نوشته شده است که چاپ آن از طرف RUSI بدون هیچ شکی در راستای سیاست کهنه و قدیمی انگلستان برای امرو “هویت سازی” پرداخته شده است.

این کتاب بدون هیچ یقینی مرجعی برای بسیاری در کشورهای غربی و عربی، بخصوص دانشجویان خواهد شد و پژوهشگران متخصص ایرانی بایستی هرچه زودتر کتابی در نقدی آن بزبان اگلیسی بقلم کشانده و پخش کنند.

این کتاب قرارست هفته آینده در لندن نیز رونمایی شود. 

نوشته: کورش پارسیپور

منابع:
———-
1 – http://www.breitbart.com/system/wire/upi20131129-183024-1721
2 – http://www.rusi.org/

از پیج 

Boycott BBC Persian

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *