جنازه تفنگداران سعودی در یمن بر زمین ماند

جنازه تفنگداران سعودی در یمن بر زمین ماند
بسم الله الرحمن الرحیم
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

جنازه تفنگداران سعودی در یمن بر زمین ماند:

مبارزان قبایل یمنی، دوشنبه شب با حمله به پایگاه‌های نظامیِ اشغال شده توسط عناصر سعودی در شمال یمن، 12 تن از نظامیان سعودی را از پای در آوردند و بقیه را فراری دادند.
توپ های به غنیمت گرفته شده از نظامیان سعودی
توپ های به غنیمت گرفته شده از نظامیان سعودی

توپ های به غنیمت گرفته شده از نظامیان سعودی

مبارزان یمنی از قبیله های “بکیل المیر” از استان حجه در شمال یمن، دوشنبه شب، به چهار پایگاه نظامی در استان جیزان از جمله پایگاه “التبه الحمراء و سه پایگاه نظامی در نزدیکی منطقۀ مرزی المدافن حمله کردند و مناطقی را که به اشغال عناصر سعودی درآمده بود، آزاد کردند.

به نوشتۀ پایگاه خبری العهد، مبارزان یمنی، نیروهای سعودی را در آن منطقه، به سمت کوه جحفان و شهر الردیف در استان جیزان فراری دادند و 12 تن از نظامیان سعودی را به هلاکت رساندند که جنازه های آنان همچنان در پایگاه های نظامیِ آزاد شده، بر زمین مانده است.

 

مبارزان یمنی همچنین دو بولدوزر نیروهای سعودی را که از آن برای ایجاد مسیر در میان پایگاه های مرزی استفاده می شد، منهدم کردند و مقادیر زیادی سلاح و مهمات نظامی به غنیمت گرفتند.

این عملیات قبایل یمنی، در انتقام از تجاوز عربستان و آمریکا به کاروانِ حامل مواد غذایی بود که روز یک شنبه در جادۀ حدفاصل حرض و الملاحیظ هدف قرار گرفت و شماری از سرنشینان آن شهید شدند.

نظامیان سعودی، بدون خودروهایشان فرار کردند

alalam_635664539857648603_25f_4x3

پیش از این و در روز یکشنبه نیز قبایل همدان بن زیاد، پایگاه الحلقه در استان نجران را که در نزدیکی شهرداری الملاحیظ در استان صعده قرار دارد، از چنگ نظامیان سعودی آزاد کردند. تک تیراندازها و توپخانه عربستان سعودی، از این پایگاه نظامی، شهروندان و خانه های غیرنظامی که در تیررس آن ها قرار داشت را هدف قرار می دادند.

پنج پایگاه نظامی که از چنگ نظامیان سعودی آزاد شده است، حاوی توپ هایی است که سعودی ها با آن ها منازل مسکونی را در مناطق یمنی هدف قرار می دادند.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *