جشن هالووین چیست؟

جشن هالووین چیست؟
بسم الله الرحمن الرحیم
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

آنگاه که بی فرهنگی ، نماد شادی و فرهنگ میشود ….

جشن هالووین چیست؟

یکی از جشن هایی که در بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی برگزار می‌شود، جشن هالووین نام دارد. مردم این کشورها، اغلب شناخت زیادی از این جشن ندارند. آنها می‌گویند که هالووین جشن ارواح است؛ جشنی که از کودک تا بزرگسال در شکل ارواح و اجنه ظاهر میشوند تا همدیگر را بترسانند. با این حال بیشتر آنها هرگز نمی‌دانند که هالووین یک جشن شیطان گرایی است.

برای آشنایی بیشتر با این جشن لازم است که از پیشینه آن مطلع شویم. بنیانگذاران این جشن شیطانی، قوم اروپایی «سلت» بودند که سال ها پیش از میلاد مسیح در ایرلند و شمال فرانسه زندگی می‌کردند. آنها در شب آخر سال، مراسمی را به افتخار (samhain) موسوم به «پروردگار مرگ» برگزار می کردند. سلتی ها در این مراسم، دور هم جمع می شدند و آتش می‌افروختند و برای دستیابی به برکت فراوان (دام و غله) مراسم قربانی انجام میدادند(تو منبع اشاره ای نکرده، ولی با توجه به شیطان پرست بودنشون ، احتمال قربانی انسان خیلی زیاده).

مردم این قوم باور داشتند که در این شب، جادوگران سوار بر جاروی خود، در آسمان پرواز می‌کنند و زنان با شیطان رابطه جنسی برقرار میکنند و در این بین شیطان شیپور می نوازد و ارواح خبیث بر بلندای تپهها با جادوگران به رقص و پایکوبی میپردازند، به طوری که گربه های سیاه، خفاش ها و جن و پری ها نیز با آنها همراهی میکنند. این قوم خرافاتی همچنین بر این باور بودند که شب پایان سال، مرز میان دو جهان به نازکترین حد ممکن میرسد و موقعیت برای راندن ارواح پلیدی که ممکن است به محصولات شان آسیب برسانند فراهم میشود، لذا در این مراسم که «سامهین» نام داشت، از یک طرف، صورتهای خود را با نقاب پوشانده و با لباسهای عجیب، خود را به شکل ترسناکی در میآوردند و با حرکت دسته جمعی، به زعم خود ارواح سرگردان را فریب داده و از روستاهای محل زندگی خود دور میکردند، از طرفی دیگر سیب و گردو و بادام و غذا و نوشیدنی را داخل سینی ها گذاشته و تقدیم ارواح میکردند.

قوم سلت، این مراسم ابلهانه شان را که منشأ شیطانی و بت پرستی داشت، هر سال انجام میدادند. تا اینکه رومی ها به این منطقه حمله کردند. یکی از نتایج این حمله ورود مسیحیان به این سرزمین بود که باعث تغییراتی در مراسم سامهین شد. رهبران کلیسا «جشنهای غیرمسیحیان را با مراسم و تعطیلات مسیحیان تلفیق کردند. جشن های روز سامهین نیز با اعیاد روز تمامی قدیسان در اول نوامبر – که در آن یاد شهدای اولیه مسیحیت گرامی داشته می شود – و روز تمامی ارواح در دوم نوامبر – که در آن یاد تمامی درگذشتگان گرامی داشته می شود – ترکیب شد. شب پیش از روز تمامی قدیسان، به نام «شب تمامی مقدسات» (All Hallows Eve) نامیده می شد و واژه هالووین(Halloween) نیز برگرفته از نام همین شب است.»
وحالا هم که دقیقا مصادف شده با روز به درک واصل شدن آنتوان لاوی

در اوایل قرن ۱۹ میلادی، بسیاری از ایرلندیها به آمریکا مهاجرت کردند و این جشن شیطان پرستی را به آمریکا سرایت دادند.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

7 پاسخ به “جشن هالووین چیست؟”

 1. مرتضی گفت:

  سلام.خسته نباشین.لطفا منابع مرتبط با این موضوع رو ذکر بفرمایید.بنده هم ب شدت معتقدم ک این جشن شیطانه ولی تو منابع رایج ب داستان کشیشی اشاره میشه ک پنهانی عشاق رو به عقد هم در میاورده و تو این روذ مرده.

 2. الیوس گفت:

  دمت گرم

 3. جواد گفت:

  مردم نمیدونن غربی ها چه فکرایی با لبخند در سرشونه!این شیطان پرستای احمق

 4. اکبر فیض ابادی گفت:

  اینکارشونو اصلا درک نمیکنم

 5. متین گفت:

  این جشن هالووینی که الان هست 31 اکتبره ولی هالووین کاتولیک ها 29ام. و فکر نکنم هالووین کاتولیک ها ربطی به ایرلند داشته باشه.شیطان پرستان تمام تلاششون مخالفت با کلیسا و دین و اکثر علائم شیطان پرستا برگرفته از علائم مذهبیه (مثل صلیب برعکس که توهین به عیسی هست یا ستاره پنج پر که نوکش رو به پایینه و سر بافومت توشه.) هالووین 31 اکتبر هم همینجوره و چون کاتولیکا هالووین رو به عنوان عید قدیسین انتخاب کردن شطان پرستا این روز رو به عنوان روز شیطاین و … انتخاب کردن.

 6. یک خواننده گفت:

  با سلام
  نگارنده این متن منابع مربوط به قوم سلت را منتشر نکرده است . از درست یا غلط بودنش که بگذریم گمان نکنم اکنون در این جشن کسی به فکر شیطان بیفتد . جالب است که رد پای شیطان پیش از میلاد مسیح دنبال می شود ولی ردپای پروردگار را امروز کسی دنبال نمی کند .

 7. اکمن گفت:

  قال شیطان (ع): از ما نیست آن که به آنتوان لاوی ناسزا بگوید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *