تحریف در یهودیت

تحریف در یهودیت
بسم الله الرحمن الرحیم
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

در سِفر «پیدایش» مىخوانیم: «بعد از این ایام که خدا ابراهیم را امتحان کرد، به او گفت: اى ابراهیم. عرض کرد: لبیک. گفت: «اکنون پسر خود را که یگانه فرزند تو است و او را دوست مىدارى، یعنى «اسحاق» را بردار و بر زمین موریا برو و او را در آنجا بر یکى از کوههایى که به تو نشان مىدهم به عنوان هدیه سوختنى، قربانى کن». پیدایش، 22 : 1.
در این متن که مربوط به جریان ذبح کردن یکى از فرزندان حضرت ابراهیم به دست او است، پس از عبارت «یگانه فرزند»، عبارت «یعنى اسحاق» قرار گرفته است. در حالى که عبارت صریح عهد عتیق، وعده تولد اسحاق را سیزده سال پس از اسماعیل مىداند و تا چهارده سالگى تنها فرزند ابراهیم است. پس در اینجا تحریفى صورت گرفته و عبارت «یعنى اسحاق» بعداً به متن عهد عتیق اضافه شده است. همان، 17 : 25 و 18 : 1
اما انگیزه این تحریف چیست؟ در اعتقاد یهودیان که به مسیحیان هم انتقال یافته است، «مسیّا» یعنى همان پیامبر موعود باید از نسل اسحاق باشد و از سوى دیگر، شخص موعود از نسل شخص «مذبوح» است. تنها در صورتى که اسحاق همان شخص مذبوح باشد مىتوان موعود امم را از نوادگان اسحاق دانست و تنها در این صورت است که سیادت بنى اسرائیل و اندیشه برترى یهود تثبیت مىشود و مسیحیان با استناد به همین متن، عیسى را که از نوادگان اسحاق است، موعود امم دانستهاند. و اگر مشخص شود که مذبوح اسماعیل بوده نه اسحاق، زیربناى بسیارى از اعتقادات یهود و مسیحیت تخریب مىگردد.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

5 پاسخ به “تحریف در یهودیت”

 1. m2 گفت:

  موعود از نسل مذبوح است…صل الله عليك يا مظلوم يا اباعبدلله الحسين.

 2. متعجب گفت:

  یعنی مسیح پیامبر نبود ؟ چرا اعتقاد شما مبنی بر مذبوح بودن اسماعیل بر اعتقاد یهودیان مبنی بر مذبوح بودن اسحاق ارجحیت داره ؟ مدرک تاریخی دارین ؟

 3. سلام خسته نباشید خوشحال می شم وبلاگ ضد صهیوپیسمم رو تبلیغ (www.usa-daed.mihanblog.co

 4.   گفت:

  چند نمونه از اشتباه در اینجا یکی اینکه: متن همین شکل در تورا آمده؟خیر. کدام ترجمه عبری همچین معنی و مفهومی رو میده که اینجا مطرح شده؟ در خلاصه ویرا: ییشماعیل (اسماعیل) فرزند هاگار (هاجر) از کنیزهای اوراهام (ابراهیم) بود و ییصحاق (اسحاق) فرزند اوراهام (درصورت تسلط کافی به زبان عبری خواندن ویرا یا حداقل با مطالعه ترجمه صحیح متون، مطلب کاملا روشن هست). پس کاملا مشخصه که ییصحاق یگانه فرزند اوراهام محسوب میشه که در سن پیری سارا، که خود معجزه الهی هست بدنیا آمد.ایراداتی که نسبت به کتاب آسمانی تورا گرفته میشه، چه بقصد دشمنی یا از روی نادانی، فاقد ادله هستند. در اینجا متن سیزده آیه در یک آیه خلاصه شده.
  در ضمن تمام این اشتباهات بجای خود اما چرا نوشته شده تحریف!؟! تحریف از چه؟ (تحریف از انجیل مسیحیان (انجیل که دوهزار سال بعد از تورا ایجاد شد!))
  معتقدم که اعتقادات هر شخص به خود او مربوط است نه هیچ کس دیگر البته تا زمانی که این اعتقاد سبب لطمه و همانند آن به دیگری نشود. برخی از مطالب سایت رو خواندم اهداف سایت هم که مشخصه. انتظار بازخورد یا مشاهده توسط سایر رو ندارم│سپاس./.

 5. عاشق مهدی گفت:

  بسم الله الرحمن الرحیم
  بنده عرض سلام وادب و احترام خدمت نویسنده ی زحمت کش و محترم
  سایت.
  سایت بسیار مفیدی دارین از مطالبش به بهتری نحو استفاده کردم و
  بسیار هم کمک حال من در جمع اوری اطلاعات و کسب علم بود..
  عجرتان با امام علی دوست عزیزم

  +لطفن از افسانه های مصر باستان و خدایانشون که در فراماسونری بسیار از ان ها یاد شده و در واقع پایه و ریشه ی کار هستن
  هم مطلب بزارید..(داستان های خدایان را بزارید)

  علی و مهدیش یارتان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *