تاثیر ارتفاعات بر انسان از زبان قرآن

تاثیر ارتفاعات بر انسان از زبان قرآن
بسم الله الرحمن الرحیم
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

تاثیر ارتفاعات بر انسان از زبان قرآن:


امروزه همه ما میدانیم که هرچقدر انسان از زمین فاصله میگیرد و به طرف آسمان بالا میرود بر اثر فشار کم هوا به او تنگی نفس دست میدهد.
دکتر (صلاح الدین مغربی) استاد طب فضا در کشور آمریکا و عضو انجمن طبی فضا در انگلستان اظهار میدارد:
آن هنگامی که به کاوش درباره ی تاثیر ارتفاعات بر انسان پرداختیم دریافتیم خلبانانی که ارتفاعات مختلف جو را میپیمایند در جاهایی که ارتفاع سطح دریا حدود 1000 پا باشد با مشکل تنفسی روبرو نخواهند شد.
ولی چون ارتفاع به 16000 پا برسد خلبان به منطقه ((تکافوء فیزیولوژیکی)) وارد می شود و در آن محدوده به سیستم های تنفسی بدن فشار وارد آمده و با کمبود اکسیژن مواجه می گردد.

این در حالیست که خداوند 1400 سال پیش در قرآن از این موضوع سخن به میان آورده در حالی که در آن زمان نه پیامبر و نه هیچ انسان دیگری نمی توانسته به ارتفاعاتی صعود کند که به تنگی نفس دچار شود.
و همچنین کوهی هم در عربستان وجود ندارد که ارتفاع آن به حدی باشد که منجر به تنگی نفس شود.

خداوند چنین میفرمایند: مَن يُرِ‌دِ اللَّـهُ أَن يَهْدِيَهُ يَشْرَ‌حْ صَدْرَ‌هُ لِلْإِسْلَامِ ۖ وَمَن يُرِ‌دْ أَن يُضِلَّهُ يَجْعَلْ صَدْرَ‌هُ ضَيِّقًا حَرَ‌جًا كَأَنَّمَا يَصَّعَّدُ فِي السَّمَاءِ ۚ كَذَٰلِكَ يَجْعَلُ اللَّـهُ الرِّ‌جْسَ عَلَى الَّذِينَ لَا يُؤْمِنُونَ
انعام ﴿١٢٥﴾

آن کس را که خدا بخواهد هدایت کند، سینه‌اش را برای پذیرش اسلام گشاده می‌سازد، و آن کس را که خدا بخواهد گمراه و سرگشته کند، سینه‌اش را به گونه‌ای تنگ می‌سازد که گوئی به سوی آسمان صعود می‌کند بدین منوال خداوند عذاب را بهره‌ی کسانی می‌سازد که ایمان نمی‌آورند.

محل اعجاز اینجاست>>سینه اش را به گونه ای تنگ میسازد که گویی به آسمان صعود میکند.

 

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

2 پاسخ به “تاثیر ارتفاعات بر انسان از زبان قرآن”

  1. مدافعان حرم گفت:

    سلام؛
    عالی بود،آنهایی که به دنبال معجزه اند ببینید ،لطفا به صورت انگلیسی هم در سایت های اروپایی و آمریکایی در صورت امکان پخش نمایید.

  2. مدافع هافبک حرم گفت:

    سبحان الله

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *