بصیرت

بصیرت
بسم الله الرحمن الرحیم
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

بصیرت:

درباره سردار قاسم سلیمانی و یا سید حسن نصرالله و شخصیتهای تاثیرگذار و مهم (حفظهم الله) نکته مهمی حایز اهمیت است.
این را که شبکه های بیگانه مدام روی چنین شخصیتهایی مانور داده و شخص ایشان را عامل تام پیروزی های میدانی و سیاسی ما معرفی می کنند نباید فقط به علت اعلام ضعف و اعتراف به شکست از سوی آنها بدانیم.

اهل فن می دانند که کارکرد رسانه های استکباردر دنیای امروز بیان حقایق نیست بلکه آنها در کنار ابزارهای دیگر نظامی و اقتصادی و سیاسی بخشی از اهداف فرهنگ و تمدن سلطه گر را دنبال می کنند.
بصیرت که ترکیبی است از تقوا و تفکر حکم می کند که بسته به عمق اندیشه و کیاست مان گاه می توانیم با تصور اهداف ممکن در پس پرده اظهارات رسانه ای به برخی از اهداف مستتر آنها پی ببریم و بدین سان راه پاتک تبلیغی و رسانه ای مناسب را دریابیم چرا که مهم ترین مقدمه برای شکست دشمن، پیداکردن شناخت خوب و دقیق از اوست و یکی از بهترین راه های شناخت دشمن، تخیل و جا نشانی خود به جای او در عین تصور دقیق حالات و باورهای اوست.

به عنوان نمونه ممکن است هدف از برجسته کردن و تبلیغ نقش شخصیتهایی خاص پیوند زدن همه موفقیت های جبهه ی حق به این افراد باشد و از این راه در پی دو نتیجه باشند:

اول : با شهادت احتمالی ایشان، خود به خود شکست روحیه پیروانشان و پایان دوره پیروزی ها در ذهن اهل این جبهه تداعی می شود.

دوم : به پیروان ایشان به طور غیر مستقیم القا شود که این افراد خیلی خاص هستند و با بقیه شما خیلی متفاوتند.
این کار در پی جلوگیری از الگو پذیری و حس همذات پنداری سربازان جبهه حق با سرداران و بزرگانشان است.

خوب با دریافت این دو هدف، روش پاتک فکری و تبلیغی آن روشن می شود. این که با شکر واقعی ( استفاده صحیح از) نعمت بصیرت، این دو هدف را خنثی کنیم…

… چگونه ؟!

… ما همه سلیمانی هستیم
….ما همه نصر الله هستیم.

قرآن آنجا که خبر شهادت پیامبر در جنگ به قصد تضعیف روحیه مسلمانان توسط دشمن مشرک پخش شد پاسخ حکیمانه ای می دهد که برای ما درس آموز است :

وما محمد رسول قد خلت من قبله الرسل، افمن مات او قتل انقلبتم علی اعقابکم و من ینقلب علی عقبیه فلن یضر الله شیئا و سیجزی الله الشاکرین.
144 آل عمران

محمد کسی نیست جز فرستاده ای که پیش از او نیز فرستادگانی آمدند ( ودرگذشتند). آیا اگر بمیرد و یا کشته شود شما به اعمال و عقاید اشتباه گذشته ی خودباز می گردید؟

بدانید که هر کس به گذشته تباه خود باز گردد هیچ ضرری به خداوند نمی رساند لیکن خداوند به شکر گزاران پاداش می دهد.
.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *