اوباما: تروریسم در عراق، نتیجه حمله آمریکا است

اوباما: تروریسم در عراق، نتیجه حمله آمریکا است
بسم الله الرحمن الرحیم
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ
اوباما: تروریسم در عراق، نتیجه حمله آمریکا است:
رئیس جمهور آمریکا اذعان کرد که ظهور گروههای تروریستی در عراق از پیامدهای حمله آمریکا به این کشور در سال 2003 میلادی است.

باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه با روزنامه “نیوزمکس” گفت ظهور گروه تروریستی داعش در عراق و رشد این گروه، پیامد ناخواسته حمله آمریکا به عراق در سال 2003 میلادی است.
وی گفت: دو مسئله اصلی وجود دارد؛ نخست اینکه داعش ثمره مستقیم گروه القاعده در عراق است که ظهور این گروه به نوبه خود نشات گرفته از حمله ما به عراق بود. این وضعیت نمونه ای از پیامدهای ناخواسته است و دوم اینکه باید پیش از وارد عمل شدن به خوبی بیاندیشیم و جوانب کار را بسنجیم.
اوباما مدعی شد: ائتلاف متشکل از 60 کشور به فرماندهی آمریکا می تواند گروه داعش را به تدریج از عراق بیرون کند. مشکل اساسی در این است که میلیون ها جوان سنی در جهان بدون آموزش و داشتن فرصت شغلی احساس نارضایتی می کنند و در نتیجه در قالب فعالیت های افراطی ناکامی خود را بروز می دهند.
وی افزود: ما نمی‌توانیم به مبارزه با تروریسم و امنیت به عنوان یک مقوله کاملا جدا از دیپلماسی، توسعه و تحصیلات بیاندیشیم. همه این امور بی اهمیت و ساده می نماید اما برای امنیت ملی ما حیاتی است. ما باید به فکر سرمایه گذاری در این خصوص باشیم  زیرا این امر باعث خواهد شد که ما دیگر نیازی برای اعزام جوانان خود برای نبرد نداشته باشیم.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

2 پاسخ به “اوباما: تروریسم در عراق، نتیجه حمله آمریکا است”

  1. مدافعان حرم گفت:

    من سر در نمیارم این چه فازی میزنه؟واسه چی این حرف هارو میزنه؟روباه کارش حیله است ،چه حیله ای پشت این حرفها خوابیده؟فریب افکار عمومی؟جلب نظر مردم برای انتخابات؟
    مسئول سایت،برادر مبارز،اگه میشه توضیحی بده.

    • Admin Admin گفت:

      بعضی از کارشناسان معتقدند امریکا دچار سردرگمی شده و نمیداند چه کند اما برخی دیگر از کارشناسان اعتقاد دارند امریکا و متحدانش بعد از شکست فاجعه بار در سوریه و عراق قصد دارد جبهه ی خود را توسط داعش در پاکستان و افغانستان فعال کنند تا استان های هم مرز با پاکستان و افغانستان را ناامن کنند … اما این ارزو را به گور خواهند برد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *