اعراب و اتحاد ضد یمن به جای رژیم صهیونیستی

اعراب و اتحاد ضد یمن به جای رژیم صهیونیستی
بسم الله الرحمن الرحیم
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ
اعراب و اتحاد ضد یمن به جای رژیم صهیونیستی:
برخی کشورهای عربی، پس از ده ها سال تلاشِ نافرجام برای اتحاد ضد رژیم صهیونیستی، سرانجام ضد یمن، متحد شدند.

در پی سقوط عدن و آزادسازی آن توسط نیروهای انقلابی یمن از چنگ هواداران عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی، عربستان، کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و چند کشور عربی دیگر از جمله مصر و مغرب را برای حمله به یمن، با خود همراه کرد.

کشورهای عربی که با تشکیل اتحادیه عرب، همواره شعار اتحاد ضد رژیم صهیونیستی می دادند، ده ها سال است جز اختلاف و کشمکش نتیجه ای نگرفته اند، به طوری که ملت های عرب، همواره نشست های اتحادیه عرب را به جلسات دکوری و دید و بازدید سران تشبیه می کنند.

پان عربیسم، که در سال 1930، بر اساس متحد کردن عرب ها، فارغ از دین و مذهب و ملیت شکل گرفت، در سال 1960 با روی کار آمدن جمال عبدالناصر در مصر، به اوج رسید. اما بلندپروازی های جمال عبدالناصر، با شکست مفتضحانه اعراب در جنگ شش روزه، در حد رؤیا باقی ماند و با صلح مصر با رژیم صهیونیستی، این رؤیا به کانون اصلی اختلاف کشورهای عربی با یکدیگر تبدیل شد.

جنبش انصار الله که مهم ترین جنبش انقلابی در روند آزادسازی یمن به شمار می رود، از مخالفان سرسخت رژیم صهیونیستی به شمار می رود و آزادسازی یمن، دریانوردی رژیم صهیونیستی از طریق تنگه باب المندب را با خطر مواجه کرد.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

یک پاسخ به “اعراب و اتحاد ضد یمن به جای رژیم صهیونیستی”

 1. مدافعان حرم گفت:

  سلام؛
  اتحاد نژاد پرستانه وهابیت برای حفاظت از نژاد یهودیان صهیونیست اسرائیل؛منظور من این نیست که همه ی اعراب وهابی اند ،نه، بلکه من می گویم این سران وهابی محافظ یهودیان صهیونیست اکثریت ملل مسلمان عرب را تحت سلطه گرفته اند که صد البته عرب و عجم و چشم آبی و سرخپوست هیچ تفاوتی با هم ندارند آنچه مهم است اسلام است و خداوند یکتا هم می فرماید:(( همانا بزرگوارترین شما نزد خدا با تقوا ترین شماست)).
  .
  .
  (( اللهم عجل لولیک الفرج ))

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *