اسرار (بسم الله الرحمن الرحیم)

اسرار (بسم الله الرحمن الرحیم)
بسم الله الرحمن الرحیم
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

اسرار (بسم الله الرحمن الرحیم)

گویند مردی بود منافق اما زنی داشت مومن و متدین. این زن تمام کارهایش را با “بسم الله” آغاز می کرد. در شأن و منزلت بسم الله همین بس که به فرموده امیرالمومنین امام علی بن ابیطالب سلام الله علیه، اسرار کلام خداوند در قرآن است و اسرار قرآن در سوره فاتحه و اسرار فاتحه در “بسم الله الرحمن الرحیم” نهفته است.
هرچند زن تمام کارهایش را با “بسم الله” آغاز می کرد ولی شوهرش از توسل جستن او به این نام مبارک بسیار غضبناک می شد و سعی می کرد که او را از این عادت منصرف کند.
مرد روزی کیسه زری به زن داد تا آن را به عنوان امانت نکه دارد. زن آن را گرفت و با گفتن “بسم الله الرحمن الرحیم” آن را در پارچه ای پیچید و با “بسم الله ” آن را در گوشه ای از خانه پنهان کرد، شوهرش مخفیانه آن کیسه طلا را دزدید و از شدت عصبانیت آن به دریا انداخت تا همسرش را محکوم و خجالت زده کند و “بسم الله” را بی ارزش جلوه دهد.
وی بعد از این کار به مغازه خود رفت. در بین روز صیادی دو ماهی را برای فروش آورد آن مرد ماهی ها را خرید و به منزل فرستاد تا زنش آن را برای نهار آماده سازد.
زن وقتی شکم یکی از آن دو ماهی را پاره کرد دید همان کیسه طلا که پنهان کرده بود درون شکم یکی از ماهی هاست آن را برداشت و با گفتن “بسم الله” مجددا در مکان اول خود گذاشت.
شوهر به خانه برگشت و کیسه زر را طلب کرد. زن مومنه فورا با گفتن “بسم الله” از جای برخاست و کیسه زر را آورد. شوهرش خیلی تعجب کرد و از ماجرای خود گفت و سوال کرد که آن کیسه را چگونه مجددا به دست آورده است؟ زن هم توضیح داد که در شکم ماهی بوده است.
مرد از رفتار خود پسشمان گشت و شکر الهی را به جا آورد و از جمله مومنین و متقین گردید.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

3 پاسخ به “اسرار (بسم الله الرحمن الرحیم)”

 1. مدافعان حرم گفت:

  خیلی خوب بود، ممنون.

 2. rezajam گفت:

  بسم الله الرحمن الرحیم
  6 خصلتی که شیطان طاقت دیدن وتحمل آنرا ندارد.آیا میدانید شیطان به رسول خدا(ص)گفت که طاقت دیدن و تحمل این شش خصلت امت پیامبر اکرم(ص)را ندارد؟آن شش خصلت عبارتند از:1-هنگامیکه به هم میرسند سلام میکنند.2-با هم مصافحه(دست دادن وروبوسی کردن)میکنند. 3-برای هرکاری که میخواهندانجام دهندان شاالله میگویند.4-ازگناه استغفارمیکنند.5-تا نام حضرت محمد(ص)رامیشنوند صلوات میفرستند.6-ابتدای هرکاری بسم الله الرحمن الرحیم میگویند.

 3. rezajam گفت:

  عالی بود.یکی از خصائلی که شیطان به رسول(ص)خدا گفت طاقت دیدن و شنیدن آنرا ندارد گفتن بسم الله الرحمن الرحیم میباشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *