استاد رحیم پور ازغدی

استاد رحیم پور ازغدی
بسم الله الرحمن الرحیم
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

استاد رحیم پور ازغدی:

در جنگ خندق، فشار زیاد شد. مسلمان ها محاصره شدند؛ گرسنگی و بدبختی فشار آورد و عده ای از رزمنده ها شک کردند. نیروهای دشمن را می دیدند که زیادند. وقتی خندق را می کندند، پیامبر(صلی الله علیه و آله و سلم) از گرسنگی سنگ به شکم بسته بود. مسلمان ها می گفتند: ما دنبال پوست بزغاله ای می گشتیم که دباغی نشده باشد تا همان را به دندان بکشیم و کمی سیر شویم. پیامبر نیز در کانال کلنگ می زد و خندق می کند.

در آن شرایط تیشة کلنگ پیامبر، به سنگی خورد و جرقه زد. فرمود: من در این جرقه فتح امپراتوری روم را دیدم. عده ای آن کنار بودند، پوزخندی زدند. باز پیامبر در کلنگ بعدی، جرقه ای دید و گفت: در این جرقه فتح ایران را دیدم. یکی از مسلمان ها خطاب به بغل دستی اش گفت: آقا مثل اینکه گرسنه شان است، گرسنگی فشار آورده. ما در محاصره ایم، یک لقمه نان نداریم و معلوم نیست تا شب زنده بمانیم، زنان ما را به اسیری و کنیزی ببرند و خودمان هم زیر پای اسب های اینها خرد شویم، آن وقت ایشان فتح امپراتوری روم و ایران را می بیند! چند سال بعد این اتفاقاتی که پیامبر گفته بود، روی داد.

بیست سال پیش اگر کسی می گفت امپراتوری شوروی سقوط می کند، همه به او می گفتند دیوانه. الآن درباره آمریکا یا اسرائیل وقتی بحث می شود، بین دوستان هستند کسانی که می گویند آیا شما واقعاً فکر می کنید روزی اینها عقب می روند و متلاشی می شوند؟! در آن زمان به پیغمبر هم همین حرف ها را زدند.

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

یک پاسخ به “استاد رحیم پور ازغدی”

  1. سعید گفت:

    واقعا آمریکا برای بعضی ها شده بت ، وقتی که متلاشی بشه تازه اون موقع خواهند فهمید که بتها سرنگون می شوند .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *