استاد رحیم پور ازغدی

استاد رحیم پور ازغدی
بسم الله الرحمن الرحیم
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

استاد رحیم پور ازغدی:

در تولد حضرت مسيح سلام الله عليه ، ما يك جلسه اى در يك كليسا در تهران داشتيم . اكثر جلسه هم به بيان اشتراكات بين اسلام و مسيحيت گذشت. آخر جلسه هم خيلى مودبانه ،بدون توهين و با استدلال منطقى، به بيان برخى تفاوت ها پرداختيم. مثلا به بحث تصليب، تثليث و برخى خرافاتى كه واقعاً قابل دفاع نيست و خودشان هم ميگويند راه قبول اين عقايد ، فكر كردن نيست، ايمان آوردن است!

خلاصه ما خيلى مودبانه گفتيم كه در كنار اين شباهت ها، اين تفاوت ها هم وجود دارد. حالا عقلانيت ستيزى و خشونت را ببينيد! از واتيكان ، كشيش بيچاره آن كليسا در تهران را عزل كردند، معاون سفارت واتيكان در تهران هم كه در جلسه شركت كرده بود ، عزل و توبيخ شد و احضار شد به واتيكان كه معلوم نيست چه بلايى ميخواهند بر سرش بياورند.

بنده خدا گناهش اين بود كه آمده در جلسه نشسته و حرفهاى ما را گوش كرده. بيچاره ها زنگ زده بودند به من و ميگفتند آن صحبت هاى شما براى ما بسيار گران تمام شد، گفتم ، من حرف غير منطقى زدم در آن جلسه؟! گفتند نه ، گفتم من به مسيحيت يا كليسا توهين كردم؟ گفتند نه، هم منطقى بود و هم محترمانه ، گفتم خودتان نيامديد بعد صحبت از من تشكر كرديد؟ گفتند چرا ، گفتم پس مشكل چيست؟ گفتند بالاخره واتيكان حساس است و ميگويد نبايد آن حرفها زده ميشد.

گفتم شما پاپ تان ميايد به پيامبر اكرم توهين ميكند، تهمت و افترا ميزند و حتى حاضر نيست عذرخواهى كند، اما ما با دعوت خود شما آمده ايم مودبانه و منطقى براى وحدت پيروان اديان آسمانى صحبت كرده ايم و از عيسى و مريم كه براى ما جزء قديسين هستند، تجليل كرده ايم و خودتان تصديق ميكنيد كه حرفهاى ما مودبانه و منطقى بوده، حالا به نظر شما اين واكنش درستى بوده؟! بعد هم تقصير تو بدبخت چيست؟ چرا شما را توبيخ كرده اند، من هم كه شما را فريب ندادم، نگفتم ميايم آنجا مسيحى ميشوم يا … من گفتم ميايم و در باره مسيح شناسى مسلمانان صحبت ميكنم و شباهت هاى اين مسيح شناسى با مسيح شناسى كليسا را بيان كرديم به اضافه برخى تفاوت ها، آيا اين عقلانيت است؟!

اينها دستشان واقعاً خالى است و حاضر به گفتگوى شفاف علمى در حضور افكار عمومى نيستند و با تحريف و گزينشى برخورد كردن با اسلام و مسيحيت و تغيير مفاهيم، افكار عمومى را فريب ميدهند.

“آزادى و دشمنانش١”سال١٣٨٦

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وآلِ مُحَمَّدٍ وعَجِّلْ فَرَجَهُمْ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *